NVIDIA RTX Voice działa już z kartami graficznymi GeForce GTX

NVIDIA RTX Voice działa już z kartami graficznymi GeForce GTX

Jak odkrył portal Tom’s Hardware, NVIDIA RTX Voice działa teraz z kartami graficznymi GeForce GTX (poczynając od serii NVIDIA GTX 600, czyli Kepler). Co ciekawe, NVIDIA dodała obsługę modeli GTX wraz ze sterownikami 410.18, ale nie pochwaliła się tym publicznie. Oznacza to, że technologia została wprowadzona do serii GeForce GTX po cichu i prawdopodobnie nikt by tego nie zauważył, gdyby nie artykuł Tom’s Hardware. Manuel Guzman z NVIDII potwierdził już, że RTX Voice został wprowadzony do serii GTX kilka miesięcy temu, kiedy wypuszczono nowe oprogramowanie o nazwie RTX Broadcast.

Jak odkrył portal Tom’s Hardware, NVIDIA RTX Voice działa teraz z kartami graficznymi GeForce GTX (poczynając od serii NVIDIA GTX 600, czyli Kepler).

NVIDIA RTX Voice działa już z kartami graficznymi GeForce GTX

NVIDIA RTX Voice zadebiutowało rok temu, kiedy wiele osób zostało zmuszonych do pozostania w domu i pracy zdalnej z powodu wybuchu pandemii. Technologia ta wykorzystuje specjalny algorytm sztucznej inteligencji, który redukuje szumy w tle, a co za tym idzie, poprawia jakość dźwięku w trakcie rozmowy. Początkowo NVIDIA twierdziła, że ​​RTX Voice używa rdzeni Tensor, ale szybko odkryto, że technologia jest w stanie działać z procesorami graficznymi innymi niż RTX, a także z systemem operacyjnym Windows 7. NVIDIA w końcu przyznała, że technologia jest teraz dostępna dla wszystkich użytkowników GeForce, posiadających karty od rodziny Kepler wzwyż.

 

W międzyczasie NVIDIA wprowadziła na rynek nowe oprogramowanie RTX Broadcast, które jest uważane za następcę RTX Voice. Uważa się, że NVIDIA może już nie aktualizować swojej aplikacji RTX Voice, ponieważ została ona zintegrowana z oprogramowaniem RTX Broadcast. To jest jednak dostępne tylko dla posiada kart RTX, więc właściciele GTX-ów muszą posiłkować się RTX Voice. Technologia ta doczekała się już kompleksowych testów (np. przez redakcję TechPowerUp), gdzie możecie sprawdzić jak radzi sobie z różnymi mikrofonami i scenariuszami. Co ciekawe potwierdzono, że ma ona znaczący wpływ na wydajność, w szczególności kiedy użytkownik zdecyduje się na filtrowanie dźwięku wychodzącego i przychodzącego. Użytkownicy mogą spodziewać się spadków wydajności od 8% do 20% i nawet o 30 W wyższego zużycia energii, gdy korzystają z tego oprogramowania. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA RTX Voice działa już z kartami graficznymi GeForce GTX

 0