NVIDIA RTX Voice - redukcja szumów na PC z kartami GeForce RTX

NVIDIA RTX Voice - redukcja szumów na PC z kartami GeForce RTX

Kiedy myślimy o kartach graficznych z rodziny GeForce RTX, to pierwsze, co przychodzi nam do głowy, to oczywiście ray tracing, ale warto pamiętać, że RTX to nie tylko śledzenie promieni w czasie rzeczywistym, ale pakiet technologii, na który składa się także technika DLSS. Teraz zaś NVIDIA zdecydowała się rozszerzyć go o kolejne rozwiązania, tym razem dedykowane sferze audio, a nie grafice. Mowa tu o pluginie „RTX Voice”, który udostępniony został przez Zielonych do pobrania wszystkim właścicielom kart graficznych GeForce RTX, a jego celem jest wyeliminowanie „rozpraszających szumów z naszego otoczenia” z naszego sprzętu do rejestrowania dźwięku. Teraz kiedy praktycznie każdy, kto jest w stanie, pracuje w domu, takie rozwiązanie może okazać się bardzo pomocne, szczególnie podczas wideokonferencji z szefem, kiedy wokół biegają dzieci lub sąsiad postanowił wykorzystać wolny czas do zrobienia remontu w swoim mieszkaniu.

„RTX Voice” umożliwia wyeliminowanie „rozpraszających szumów z naszego otoczenia” podczas prowadzenia rozmów w popularnych aplikacjach.

NVIDIA RTX Voice - redukcja szumów na PC z kartami GeForce RTX

Co prawda, zapewne typowy pracownik zmuszony w obecnej sytuacji do pracy z domu raczej nie posiada w swoim PC karty graficznej GeForce RTX, która wymagana jest do obsługi RTX Voice, ale zapewne technologia stanowić ma dla nas kolejny argument do upgrade’u sprzętu, a poza tym skorzystają z niej również gracze podczas rozgrywki (nie tylko pozbędziemy się niechcianych dźwięków z otoczenia, ale i głośnego klikania klawiatury, w szczególności mechanicznej). RTX Voice bazuje na możliwościach sztucznej inteligencji wspieranej przez GPU NVIDII i wspierane jest obecnie zarówno przez gamingowe (takie jak Discord czy Twitch Studio), jak i aplikacje przeznaczone do pracy (np. Zoom czy Slack). Pełna lista obsługiwanych programów wygląda na obecną chwilę następująco:

  • OBS Studio
  • XSplit Broadcaster
  • XSplit Gamecaster
  • Twitch Studio
  • Discord
  • Google Chrome
  • Skype
  • WebEx
  • Zoom
  • Slack

Ustawienie RTX Voice jest bardzo proste. Wystarczy bowiem pobrać stosowną aplikację z TEGO miejsca, zainstalować ją na systemie operacyjnym Windows 10 ze sterownikami graficznymi NVIDIA Driver 410.18 lub nowszymi, a następnie uruchomić program. Waszym oczom ukaże się okno, gdzie będziecie mogli wybrać preferowane urządzenie wyjściowe (słuchawki, głośniki) i wejściowe (mikrofon), a następnie wystarczy zaznaczyć opcję usuwania szumów z naszego mikrofonu i opcjonalnie z przychodzącego audio. Później wystarczy już uruchomić obsługiwaną aplikację i udać się do jej ustawień, gdzie trzeba zmienić urządzenia wyjścia i wejścia na „NVIDIA RTX Voice”. Po zakończeniu wszystkich tych kroków jesteśmy gotowi do działania, ale warto podkreślić, że software wciąż znajduje się w fazie beta, co oznacza, że jeszcze nie wszystko musi działać bezbłędnie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA RTX Voice - redukcja szumów na PC z kartami GeForce RTX

 0