Nvidia testuje autonomiczne samochody

Nvidia testuje autonomiczne samochody

Podupadający jeszcze niedawno przemysł samochodowy w zawrotnym tempie pragnie się zredefiniować, wdrażając coraz większą liczbę nowych technologii. Jedną z nich jest autopilot. Znany producent układów graficznych właśnie pragnie spróbować swoich sił na tym polu.

Już w sierpniu Nvidia ogłosiła partnerstwo z Baidu, w ramach którego obydwie firmy stworzą platformę AI dla autonomicznych samochodów. Wczoraj Wydział Komunikacji w Kalifornii przyznał Nvidii licencję na testowanie autonomicznych pojazdów na drogach publicznych w obrębie stanu.

Organ ten już wcześniej przyznał uprawnienia dla tego typu pojazdów produkowanych przez Google, Mercedes-Benz, Tesla Motors, Ford i General Motors, a także startupom w rodzaju Faraday Future i NextEV.

Nvidia od razu przystąpiła do jazd próbnych. W galerii można obejrzeć fotografie modelu BB8 uchwycone podczas jednej z nich.

Amerykański producent hardware'u ma na swoim koncie opracowanie systemów Sztucznej Inteligencji i inteligentnego przetwarzania obrazu dla autonomicznych samochodów. Jego najnowsza wersja nazywa się Drive PX2.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia testuje autonomiczne samochody

 0