Nvidia TITAN V – są pierwsze testy wydajności

Nvidia TITAN V – są pierwsze testy wydajności

W Internecie pojawiają się powoli pierwsze wyniki wydajności karty TITAN V. Jak nietrudno się było domyślić, nowość wręcz demoluje rywali w rankingach. I to z jaką przewagą!

Wyniki opublikował jeden z użytkowników serwisu reddit, zaznaczając jednak, iż nie pochodzą od niego samego - ale ktoś zamieszcza je na oficjalnym kanale Nvidii w aplikacji Discord. Na ten moment TITAN V wraz ze swymi 5120 procesorami strumieniowymi został przetestowany w teście syntetycznym Unigine Superposition, a także grach Ashes of the Singularity, Gears of War 4 oraz Rise of the Tomb Raider. Wprawdzie zabrakło kompetentnych wykresów porównawczych, ale same rezultaty pozwalają powiedzieć co nieco na temat wydajności pierwszego reprezentanta mikroarchitektury Volta klasy konsumenckiej. Cóż, mówiąc kolokwialnie, dotychczasowe flagowce mogą iść do domu.

Jak pokazuje przykład wspomnianego powyżej Unigine Superposition, TITAN V potrafi przeskoczyć bezpośredniego poprzednika, model TITAN Xp, o ponad 40%. A to wszystko przy użyciu wydawałoby się niezbyt imponującego jak na tę klasę sprzętu procesora Intel Core i7-6700K, taktowanego zegarem 4,0 GHz, oraz "ledwie" 16 GB pamięci operacyjnej DDR4, co w niektórych z przedstawionych przypadków może ograniczać ogólną wydajność. Oczywiście do zaprezentowanych rezultatów należy podchodzić z pewną dozą rezerwy, wszak do końca nie wiadomo nawet, kto odpowiada za ich uzyskanie. Wypada jednak zarazem przyznać, iż poszczególne liczby naprawdę robią ogromne wrażenie. Niecierpliwie czekamy zatem na dalszy rozwój wydarzeń

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia TITAN V – są pierwsze testy wydajności

 0