NVIDIA udostępnia najnowsze wyniki finansowe

NVIDIA udostępnia najnowsze wyniki finansowe

NVIDIA ujawniła wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2021 zakończonego 26 kwietnia 2020 roku. W rzeczonym okresie producent kart graficznych wygenerował 3,080 mld dolarów przychodu, co stanowi wzrost o 39 procent rok do roku i 1 procent w porównaniu do analogicznego kwartału poprzedniego roku fiskalnego. Zysk na akcję rozwodnioną wyniósł 1,47 dolarów i jest to 130-procentowy progres względem 0,64 dolarów rok wcześniej, ale jednocześnie spadek z 1,53 dolarów z minionego kwartału. Przedsiębiorstwo ma także największą dotychczas marżę brutto na poziomie 65,1 procent (o 6,7 punktów procentowych więcej niż dwanaście miesięcy temu). Zysk netto wyniósł z kolei 917 milionów dolarów (133 procent więcej rok do roku). Oczywiście bez niespodzianki najbardziej dochodowym działem okazał się ten odpowiedzialny za Gaming z przychodem 1,34 mld dolarów (27 procent więcej rok do roku). Producent za sukces tego segmentu działalności uznaje niemałe zainteresowanie kartami graficznymi dla graczy, jak również 50-procentowy wzrost liczby godzin grania na platformie GeForce Now.

W pierwszym kwartale roku fiskalnego 2021 NVIDIA wygenerowała 3,080 mld dolarów przychodu, co stanowi wzrost o 39 procent rok do roku i 1 procent w porównaniu do analogicznego kwartału poprzedniego roku fiskalnego.

NVIDIA udostępnia najnowsze wyniki finansowe

Rekordowy okres zaliczył też dział Data Center, którego przychód po raz pierwszy w historii przekroczył pułap 1 mld dolarów i wyniósł 1,14 miliardów dolarów (o 80 procent więcej niż przed rokiem). Zieloni przyznali, iż są na dobrej drodze, aby móc dalej rozwijać swoją technologię opartą m.in. na sztucznej inteligencji oraz chmurze. NVIDIA w pierwszym kwartale roku fiskalnego 2021 wypłaciła dywidendy w wysokości 98 milionów dolarów, aczkolwiek ze względu na aktualną niepewną sytuację na rynku spowodowaną przez pandemię koronawirusa gigant analizuje termin ewentualnego wznowienia skupu akcji. Przedsiębiorstwo jest zobowiązane do odkupienia akcji o wartości 7,24 mld dolarów do grudnia 2022 roku. Musi też nadal wypłacać dywidendy kwartalne. Jak przyznano w oświadczeniu Zieloni doskonale oceniają minione miesiące natomiast zdaniem włodarzy firmy przejęcie Mellanox zwiększa potencjał ich technologii cloud oraz dostępnego centrum danych. Dodatkowo podniesiono poprzeczkę w zakresie AI.

W drugim kwartale roku fiskalnego 2021 NVIDIA oczekuje 3,65 mld dolarów przychodu i zgodnie z prognozą swój wkład w ten rezultat powinien wnieść przejęty Mellanox. Ponadto marża brutto powinna oscylować w granicy 58,6 procent, a koszta operacyjne wyniosą 1,52 mld dolarów. Cóż jak widzimy trudny okres nie wpłynął znacząco na wspomnianego producenta GPU co udowadnia, że ludzie mimo pandemii COVID-19 chętnie wymieniają układy na nowsze rozwiązania. Nie najgorzej radzi sobie usługa GeForce NOW, która mimo wycofania z oferty gier kilku większych wydawców przyciąga uwagę użytkowników. Mało tego jakiś czas temu na listę wpisano następne kompatybilne tytuły w postaci np. Gothic 3, Heroes of Might & Magic III - HD Edition (Steam), Heroes of Might & Magic V (Steam i Uplay), Heroes of Might & Magic V: Tribes of the East (Steam i Uplay) czy Hitman: Absolution.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA udostępnia najnowsze wyniki finansowe

 0