NVIDIA udostępnia sterowniki ze wsparciem dla ray tracingu na kartach GTX

NVIDIA udostępnia sterowniki ze wsparciem dla ray tracingu na kartach GTX

NVIDIA właśnie opublikowała nowe sterowniki GeForce, które zapewniają wsparcie dla technologii ray tracingu na starszych kartach graficznych z rodziny GeForce GTX (zarówno Pascal, jak i Turing). Jeśli jednak ktoś liczył na to, że grafiki te pozwolą na komfort płynnej rozgrywki z wykorzystaniem śledzenia promieni w czasie rzeczywistym, znanego z technik RTX, to nic z tego. Zaprezentowane przez Zielonych wyniki benchmarków nie pozostawiają żadnych złudzeń i jedynie flagowy Pascal, czyli GeForce GTX 1080 Ti, jako tako radzi sobie z ray tracingiem w obsługujących go grach, uruchomionych w rozdzielczości 2560 x 1440 pikseli (o ile poziom 30 kl./s będzie dla kogoś zadowalający). Trzeba jednak zaznaczyć, że wszystkie testy przeprowadzono na wysokim poziomie ustawień DXR, a pomóc może także obniżenie rozdzielczości.

Nowe sterowniki GeForce zapewniają wsparcie dla technologii ray tracingu na starszych kartach graficznych z rodziny GeForce GTX (zarówno Pascal, jak i Turing).

​​

Dzięki dedykowanym rdzeniom RT karty graficzne GeForce RTX zapewniają nawet 2-3-krotnie wyższą wydajność w grach wykorzystujących śledzenie promieni, umożliwiając obsługę większej liczby efektów i liczby promieni oraz wyższych rozdzielczości. Jednakże dzięki nowemu sterownikowi karty graficzne GeForce GTX 1060 6 GB i szybsze mogą wykonywać instrukcje śledzenia promieni z wykorzystaniem tradycyjnych jednostek cieniujących, dając graczom możliwość zapoznania się z techniką i rozgrywką z ray tracingiem, choć w niższych rozdzielczościach i ustawieniach RT. Sterowniki pobrać można za pomocą aplikacji GeForce Experiance lub pod TYM adresem. Następujące karty graficzne GeForce dołączają dzisiaj do listy modeli obsługujących DXR:

 • GeForce GTX 1660 Ti
 • GeForce GTX 1660
 • NVIDIA TITAN Xp (2017)
 • NVIDIA TITAN X (2016)
 • GeForce GTX 1080 Ti
 • GeForce GTX 1080
 • GeForce GTX 1070 Ti
 • GeForce GTX 1070
 • GeForce GTX 1060 6GB
 • oraz laptopy z odpowiednimi kartami GeForce GTX z architekturą Pascal i Turing

NVIDIA opublikowała także trzy dema prezentujące techniki RTX, dając graczom możliwość zapoznania się z ray tracingiem w czasie rzeczywistym. Użytkownicy kart graficznych GeForce mogą od dzisiaj bezpłatnie pobrać i zainstalować:

 • Demo technologiczne Atomic Heart RTX (do pobrania TUTAJ) – dopracowane graficznie demo gry Atomic Heart firmy Mundfish, które prezentuje śledzone promieniami odbicia i cienie, a także technikę NVIDIA DLSS.
 • Demo technologiczne Justice (do pobrania TUTAJ) – Justice to najpopularniejsza gra MMO w Chinach, a demo prezentuje śledzone promieniami odbicia i cienie oraz technikę NVIDIA DLSS. Po raz pierwszy ray tracing w czasie rzeczywistym został użyty na powierzchniach kaustycznych.
 • Demo technologiczne Reflections (do pobrania TUTAJ) – Reflections zostało stworzone przez Epic Games we współpracy z firmami ILMxLAB oraz NVIDIA i daje możliwość zapoznania się z grami przyszłości w kinowej jakości. Pełne humoru demo prezentuje śledzone w czasie rzeczywistym odbicia, cienie, okluzję otoczenia (ambient occlusion) oraz technikę NVIDIA DLSS.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA udostępnia sterowniki ze wsparciem dla ray tracingu na kartach GTX

 0