NVIDIA udostępnia streaming gier GeForce NOW na urządzenia z Androidem

NVIDIA udostępnia streaming gier GeForce NOW na urządzenia z Androidem

GeForce NOW, usługa przesyłania strumieniowego gier od NVIDII jest teraz dostępna na urządzeniach z Androidem. NVIDIA ogłosiła swoje zamiary rozszerzenia działalności na platformy mobilne nieco ponad miesiąc temu, podczas targów Gamescom 2019. "GeForce NOW wkrótce obejmie jeden z najpopularniejszych rodzajów ekranów na świecie - telefony z Androidem - w tym flagowe urządzenia LG i Samsung. Podobnie jak w przypadku komputerów PC, Mac i SHIELD TV, kiedy aplikacja mobilna na Androida zostanie wydana, będzie ona w wersji beta. Będziemy nadal ulepszać i optymalizować wrażenia. Aby w pełni wykorzystać możliwości mobilne, zalecamy granie za pomocą kontrolera bluetooth, takiego jak kontroler SHIELD, Razer Raiju Mobile lub Steelseries Stratus Duo, ponieważ niektóre gry będą niegrywalne na smartfonie bez dodatkowego pada" - oświadczył wtedy producent.

NVIDIA udostępniła GeForce NOW na urządzenia z Androidem, dzięki czemu można streamować wymagające tytuły PC wprost na smartfona.

Aplikacja GeForce NOW pojawiła się w południowokoreańskim sklepie Google Play Store i niestety nie jest możliwe wyszukanie tego programu przebywając w innym regionie. W takich sytuacja z pomocą przychodzą zewnętrzne, niezależne sklepu jak APKMirror (LINK), gdzie ważąca niecałe 30 MB aplikacja została już udostępniona. Osobiście sprawdzałem działanie aplikacji na prywatnym LG V30 i wszystko działa jak powinno, choć pojawiają się głosy, że na niektórych urządzeniach nie można się zalogować. Oczywiście, aby móc skorzystać z aplikacji, trzeba posiadać dostęp do beta testów GeForce NOW (które, jak sugeruje NVIDIA, mogą wkrótce się zakończyć i prawdopodobnie pojawi się jakiś rodzaj abonamentu).

Oto opis aplikacji z APKMirror:

GeForce NOW przekształca Twoje urządzenie z Androidem w komputer do gier o dużej mocy, wykorzystując potężne procesory graficzne NVIDIA i przesyłanie strumieniowe z chmury. Aplikacja GeForce NOW działa na telefonach z Androidem z co najmniej 2 GB pamięci i systemem Android 5.0 (L) lub nowszym. Aby uzyskać optymalne wrażenia, zalecamy WiFi 5 GHz z dostępem do Internetu co najmniej 15 Mb/s oraz korzystanie z gamepada bluetooth, takiego jak:
• Kontroler SHIELD
• Razer Raiju Mobile
• Steelseries Stratus Duo
 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA udostępnia streaming gier GeForce NOW na urządzenia z Androidem

 0