NVIDIA ujawni GTX 2080 i 2070 podczas GTC 2018?

NVIDIA ujawni GTX 2080 i 2070 podczas GTC 2018?

Firma NVIDIA przygotowuje kolejną linię kart graficznych opartych o autorską architekturę, której szczegóły powinniśmy poznać już niebawem.

Ampere stanowiło obiekt licznych przecieków w minionym okresie. Choć nazwa ta nie została oficjalnie przedstawiona przez samą firmę, to doniesienia jasno wskazują, czego możemy oczekiwać po nowej serii GeForce GTX. Różne przesłanki mówią też o ominięciu Volty na korzyść Ampere. Nie wiemy, czy stanowi ona samodzielną architekturę lub ulepszoną wersję wspomnianej Volty, dostosowanej do wymagających gier. Powinniśmy również liczyć się z cenami zbliżonymi do GTX 1070/80 i wydajności GTX 1080 Ti/Titan XP. Nazwy kodowe ustalono rzekomo na GTX 2080/1180 oraz GTX 2070/1170. Pamiętajmy, że wszelkie rewelacje muszą zostać potwierdzone przez NVIDIA. Poza tym, chce ona zadebiutować jeszcze z kompletnie nową marką Turing, przeznaczoną do pozostałych zastosowań, m.in. aplikacji obsługujących sztuczną inteligencję. 

Nowe modele karty graficznych mają znaleźć zastosowanie nie tylko na płaszczyźnie gier, ale również w innych dziedzinach, np. sztucznej inteligencji

W przeszłości spółka praktykowała stosowanie tej samej architektury z ulepszeniami i optymalizacjami dla różnych chipów, np. FP64, HBM, które oddzielały produkty dedykowane grom oraz aplikacjom obliczeniowym. Jeżeli wszelkie informacje znajdą pokrycie w rzeczywistości, to obecny rok będzie pierwszym od dawna, w którym NVIDIA zadebiutuje z dwoma kompletnie różnymi procesorami graficznymi, a nie tylko odrobinę podkręconymi, opartymi praktycznie na tej samej architekturze. GTC 2018 rozpocznie się 26 i potrwa do 29 marca. Oficjalnie ujawnienie nowych GPU pojawi się oczywiście na planowanej konferencji popularnego producenta. Do tego czasu należy uzbroić się w solidną dawkę cierpliwości, licząc jednocześnie, że tym razem otrzymamy bardziej rewolucyjne GPU od poprzednich. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA ujawni GTX 2080 i 2070 podczas GTC 2018?

 0