NVIDIA ujawniła najnowszy raport finansowy

NVIDIA ujawniła najnowszy raport finansowy

NVIDIA opublikowała raport finansowy za trzeci kwartał roku fiskalnego 2020 zakończonego 27 października. Wynika z niego, że producent kart graficznych odnotował niespodziewany przez analityków wzrost względem poprzedniego kwartału, aczkolwiek wraz poszło mu gorzej niż przed rokiem. W trzecim kwartale przedsiębiorstwo chwali się przychodem w wysokości 3,014 mld dolarów i jest to wzrost aż o 17 procent kwartał do kwartału, ale jednocześnie spadek o 5 procent rok do roku. Zysk operacyjny wyniósł 927 milionów dolarów, co daje lepszy rezultat o 62 procent względem minionych miesięcy, lecz spadek o 12 procent, jeśli chodzi o analogiczny okres poprzedniego roku. Z kolei zysk netto to 899 milionów dolarów zaś marża brutto wyniosła w tym przypadku 63,6 procent.

NVIDIA odnotowała w ostatnim kwartale niespodziewany wzrost w przychodach, które wyniosły 3,014 mld dolarów.

NVIDIA ujawniła najnowszy raport finansowy

Natomiast zysk na akcję spadł z 1,97 dolarów przed rokiem do 1,45 dolarów obecnie. Kluczowy tutaj okazał się dział Gaming, który zarobił 1,66 mld dolarów, czyli o 26 procent więcej niż we wcześniejszym kwartale i mniej o 6 procent względem poprzedniego roku. Warto podkreślić, że w 2018 roku zadebiutowały karty graficzne NVIDII z serii GeForce RTX oparte na Turingach stąd też zainteresowanie było większe niż jest aktualnie. Spadek sprzedaży GPU dedykowanych komputerom stacjonarnym w jakimś stopniu zrekompensowało większe zainteresowanie układami dla laptopów. Dział Data Center wygenerował 726 mln dolarów (spadek o 8 procent). Najsłabszym ogniwem okazał się Automotive z 162 mln przychodów oraz 6-procentowym spadkiem.

Ostatni na liście dział OEM/IP wygenerował 143 mln dolarów przychodów. Warto też podkreślić, iż korporacja zwiększyła inwestycje na rozwój oraz badania z 605 mln do 712 milionów dolarów. W czwartym kwartale NVIDIA oczekuje przychodów w wysokości 2,95 miliarda dolarów, plus minus 2 procent zaś marża brutto wzrośnie do 64,1 procent. Bez wątpienia mimo spadków w pewnych segmentach działalności Zieloni nadal potrafią zaskoczyć ekonomistów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA ujawniła najnowszy raport finansowy

 0