NVIDIA upamiętniła 50. rocznicę lądowania na Księżycu

NVIDIA upamiętniła 50. rocznicę lądowania na Księżycu

Chociaż załoga dowodzona przez Neila Armstronga wystartowała 16 lipca to do historycznego dla świata momentu, czyli lądowania na Księżycu doszło kilka dni później - 20 lipca 1969 roku (właśnie wtedy padły także legendarne już słowa, iż jest to mały krok dla człowieka, ale wielki skok dla ludzkości), z kolei wczoraj cały glob świętował okrągłą 50. rocznicę tego wydarzenia. Co ciekawe NVIDIA upamiętniła misję Apollo 11 w 2014 roku ujawniając wyglądające bardzo dobrze demo, które odtwarzało lądowanie na Księżycu, aczkolwiek od tamtej pory technologia poszła do przodu w związku z czym w ubiegłym roku wydano uaktualnioną wersję wzbogaconą o wspieraną przez karty GeForce RTX funkcję ray-tracingu. Natomiast teraz Zieloni postanowili dodać komentarz biorącego udział w misji Buzza Aldrina. Niestety interaktywne demo nie jest dostępne do pobrania.

20 lipca 1969 nastąpiło pamiętne lądowanie na Księżycu. W związku z tym NVIDIA postanowiła pochwalić się demem wykorzystującym funkcję ray-tracingu i zawierającym komentarz Buzza Aldrina.

Producent pochwalił się, że dzięki wykorzystaniu najnowszych kart graficznych udało im się dosłownie w każdym pikselu zastosować ray-tracing, natomiast śledzenie w czasie rzeczywistym powoduje, że wiązki światła są w stanie bez problemu zbierać detale dostępnych obiektów. Widzimy więc efektownie odbijające się od astronautów światło czy ogólnie dość realistyczną oprawę wizualną. Nie da się ukryć, iż minie trochę czasu nim większość gier wideo osiągnie identyczny poziom graficzny co pokazane demo. Warto też podkreślić, że komentarz Buzza Aldrina jest o tyle istotny, gdyż doskonale pamięta on tamte chwile. Niestety członków wspomnianej załogi jest coraz mniej, ponieważ w sierpniu 2012 roku zmarł astronauta Neil Armstrong.

Donald Trump, który również postanowił uczcić to pamiętne wydarzenie potwierdził jednocześnie, że chce, aby NASA wysłała na Księżyc kolejnych ludzi, wliczając w to kobietę. Na tym jednak amerykańskie marzenia o dalszej eksploracji kosmosu się nie kończą, gdyż kolejnym krokiem pozostaje lądowanie na Marsie, co na ten moment wydaje się nieco odległą wizją, ale zapewne w przyszłości ten cel zostanie zrealizowany.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA upamiętniła 50. rocznicę lądowania na Księżycu

 0