NVIDIA widocznie chciała wypuścić RTX 4070 Ti FE. Przynajmniej teraz wiemy, jak wygląda

NVIDIA widocznie chciała wypuścić RTX 4070 Ti FE. Przynajmniej teraz wiemy, jak wygląda

Niedawno wprowadzony GeForce RTX 4070 Ti dostępny jest wyłącznie w niereferencyjnych wariantach produkowanych przez partnerów NVIDII. Okazuje się, że plany mogły być z początku inne. W sieci opublikowane zostały zdjęcia RTX 4070 Ti w odsłonie Founders Edition (via VideoCardz).

NVIDIA ma w zwyczaju wypuszczanie referencyjnych wersji kart graficznych tylko w przypadku niektórych modeli. Nic dziwnego, firmy takie jak MSI czy ASUS wyspecjalizowały się już w produkcji customowych wersji, które z reguły przewyższają możliwościami karty Founders Edition. Przykładem jest nie tak dawno wprowadzony GeForce RTX 4070 Ti, którego kupić możemy tylko w niereferencyjnym wydaniu od jednego z partnerów NVIDII. Za sprawą opublikowanych dziś w sieci fotografii dowiedzieliśmy się, że plany Zielonych dotyczące RTX 4070 Ti były z początku nieco inne. Do internetu trafiły zdjęcia niewprowadzonej na rynek odsłony Founders Edition.

Do sieci trafiły zdjęcia GeForce RTX 4070 Ti w niewydanej odsłonie Founders Edition.

NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti FE PCB

Wygląda na to, że ta była wyposażona w znane z innych modeli FE chłodzenie z dwoma wentylatorami. W oczy rzuca się także charakterystyczny projekt płytki drukowanej. PCB posiada półkoliste wycięcie na jednej z krawędzi, którego nie stosuje chyba żaden producent customowych wersji. Jeśli już, to wycięcia te są bardziej kanciaste. Nie ma informacji czy przedstawiony na fotografiach GeForce RTX 4070 Ti FE jest w pełni sprawny.

NVIDIA GeForce RTX 4070 Ti FE chłodzenie

Patrząc jednak, że karta ma nałożone termopada oraz pastę termoprzewodzącą możemy zakładać, że to pełnoprawny i działający egzemplarz. Niemożliwe wydaje się, aby NVIDIA postanowiła teraz wprowadzić na rynek referencyjnego RTX 4070 Ti. Nie powinniśmy również oczekiwać wypuszczenia modelu bez dopisku "Ti" spod znaku Founders Edition, choć ostatnie słowo należy do NVIDII.

Szczegóły na temat RTX 4070 poznamy prawdopodobnie już w przyszłym miesiącu. Niestety, jeśli wierzyć przeciekom, będzie to kolejny drogi model w ofercie Zielonych. Czekacie jeszcze na którąś konkretną kartę NVIDII z serii RTX 4000?

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA widocznie chciała wypuścić RTX 4070 Ti FE. Przynajmniej teraz wiemy, jak wygląda

 0