Nvidia wita Threadrippery i przybija piątkę z AMD!

Nvidia wita Threadrippery i przybija piątkę z AMD!

Do tego typu zdarzeń nie dochodzi każdego dnia. Właściwie można by rzec, że są one tak niespodziewane i zaskakujące, że gdy coś takiego się pojawi, to aż wywołuje efekt wow. Nvidia na swoim koncie Twitter pogratulowała AMD powrotu do gry w segmencie procesorów. Miły i niespodziewany gest, jednak odpowiedź AMD była jeszcze lepsza.

Jak wszyscy wiemy AMD ostatnio wypuściło całą linię nowych procesorów Ryzen, wkraczając z przytupem na rynek i robiąc niemałe zamieszanie właściwie w każdym segmencie procesorów. Nvidia na swoim Twitterze zamieściła wpis, w którym wita firmę ponownie na arenie procesorów. Jako że "zieloni" nie mają udziału na runku CPU, wpis taki nie jest niczym poza dobrymi manierami i pokazem bardzo rzadkiego przykładu koleżeństwa pomiędzy dwiema uwielbianymi przez swoich fanów firmami technologicznymi.

Nvidia i oczywiście AMD są zgodni. Threadrippery to świetne procesory do high-endowych zestawów do gier.

Zauważcie, że Nvidia w swoim poście zachęca do Threadripperów i oczywiście swojego GPU (tutaj nie ma mowy o kompromisie). Płynąc na fali pozytywnej energii, AMD odpowiedziało w podobnym tonie. Przybicie piątki to chyba najlepsza interakcja dwóch gigantów, jaką nam było dane widzieć od długiego czasu. Ktoś powinien dać premię osobom odpowiedzialnym za wizerunek firm w internecie. To jeden z nielicznych przypadków, kiedy jeden z koncernów składa drugiemu całkowicie zasłużone gratulacje na gruncie zawodowym.

Gdzie podział się Intel? Wiadomo, że Nvidia nie byłaby raczej skłonna do podobnego zachowania w stronę niebieskich. Obie firmy rywalizują ze sobą w segmencie rozwiązań autonomicznych oraz maja pewne spory licencyjne. Między tymi firmami nie ma miłości. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia wita Threadrippery i przybija piątkę z AMD!

 0