NVIDIA wkróce wykastruje Shield TV z kluczowej funkcji. Gracze niezadowoleni

NVIDIA wkróce wykastruje Shield TV z kluczowej funkcji. Gracze niezadowoleni

Produkty Shield TV oficjalnie reklamowane jako „urządzenia do strumieniowania multimediów” wkrótce stracą jedną ze swoich podstawowych funkcji.

NVIDIA Shield TV i Shield TV Pro to jedne z najpopularniejszych telewizorowych przystawek na Androidzie, ale także jedne z najdroższych. Urządzenia te bazują na układzie Tegra X1+ z wbudowanym 256-rdzeniowym GPU. To przekłada się na sprzęt do lokalnego grania w gry na Androida, ale także pozwala na streaming dowolnego rodzaju multimediów z chmury i usług lokalnych.

Produkty Shield TV oficjalnie reklamowane jako „urządzenia do strumieniowania multimediów” wkrótce stracą jedną ze swoich podstawowych funkcji.

GameStream

Jak donosi VideoCardz, obsługa lokalnego strumieniowania gier, czyli funkcja znana jako GameStream, wkrótce zostanie jednak usunięta. NVIDIA ogłosiła, że ​​począwszy od połowy lutego aktualizacja aplikacji „NVIDIA Games” usunie funkcję streamingu gier z naszych komputerów PC. Usługa ta wykorzystuje moc procesorów graficznych GeForce GTX/RTX do strumieniowego przesyłania gier do produktów Shield TV w wysokiej jakości (4K 60 kl./s) i przy niskich opóźnieniach, nawet bezprzewodowo.

Właściciele produktów Shield TV właśnie zaczęli otrzymywać e-maile informujące o zakończeniu obsługi funkcji GameStream. NVIDIA zaleca zamiast tego korzystanie ze Steam Link lub GeForce Now, ale oznacza to albo korzystanie wyłącznie z aplikacji Steam, albo płacenie za usługę opartą na chmurze w celu uzyskania podobnej jakości streamingu.

Co ciekawe, NVIDIA nadal sprzedaje urządzenia Shield TV, reklamując je funkcją GameStream, chociaż zostanie ona usunięta za mniej niż 2 miesiące:

Usługa GameStream była świetnym dodatkiem do stosunkowo niszowego produktu, jakim jest Shield. Użytkownicy Reddita zalecają przejście na streamingowe alternatywy Moonlight lub Sunshine, ale nie jest jasne, w jaki sposób usunięcie GameStream wpłynie na te projekty.

GameStream

Warto zauważyć, że w tym samym czasie, gdy NVIDIA usuwa lokalny streaming ze swojego oprogramowania, AMD rozszerza usługę streamingu AMD Link o kodowanie AV1 w kartach Radeon RX 7900, a nawet dodaje obsługę 4 graczy na jednym komputerze.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA wkróce wykastruje Shield TV z kluczowej funkcji. Gracze niezadowoleni

 0