NVIDIA wprowadza karty RTX 3000, a AMD zaczyna sprzedawać... rowery

NVIDIA wprowadza karty RTX 3000, a AMD zaczyna sprzedawać... rowery

NVIDIA kilka dni temu oficjalnie zapowiedziała wprowadzenie na rynek przełomowej serii kart graficznych z serii RTX 3000, a chwilę po tym AMD ogłosiło dywersyfikację portfolio swoich produktów. Czyżby AMD tak się przestraszyło nowych GPU, że postanowili się przebranżowić, oddać rynek i zacząć produkować... rowery? Na szczęście wszystko jest w normie i nowe produkty, to tylko ciekawy dodatek. Oprócz głównej witryny internetowej, w której można znaleźć szczegóły dotyczące procesorów, AMD prowadzi specjalny sklep dla fanów, który sprzedaje towary związane z AMD. Głównie czapki, koszule, bidony i tym podobne. I od teraz z jakiegoś bliżej nieokreślonego powodu również rowery.

AMD wprowadza do swojego sklepu rowery dla fanów, które niestety wyglądają jak najtańsze marketowe konstrukcje. Liczymy, że Big Navi wypadną zdecydowanie lepiej ;)

Dwa oferowane jednoślady to AMD Custom Cruiser Bike i AMD Custom Mountain Bike. Oba są dostępne w zaskakująco niskiej cenie 299 USD. Oba warianty mają czarno-białe ramy z pomarańczowymi akcentami i detalami z logiem AMD. Rower górski ma również w opcji całkiem efektowne, jaskrawopomarańczowe koła. Koszt wysyłki to tylko 50 USD do dowolnego miejsca w Ameryce. I niestety tu zaczyna się pierwszy problem. AMD nie wysyła rowerów nigdzie poza teren Stanów Zjednoczonych, choć może to i mała strata, bo nie oszukujmy się, nie jest to żaden cud techniki. Oba modele wyglądają jak tanie rowery z supermarketu. Rower górski wypada tu wyjątkowo kiepsko, choć za 300 dolarów nie ma co oczekiwać rewelacji. Rower ma amortyzację na obu kołach, biegi 3 x 8, hamulce typu v-brake i 26-calowe koła. Zwykła marketowa konstrukcja, gdzie zapewne największym kosztem jest licencja AMD.

Rower typu cruiser, który jest typowym rowerem miejskim, wygląda już nieco lepiej. Ma również 26-calowe koła i w zasadzie to wszystko, co można o nim powiedzieć. Jedyne hamulce to pedał cofania i jest tylko jeden bieg. Jeśli dzięki takim cięciom zdecydowano się na przykładowo lżejszą ramę, to można jeszcze przymknąć oko na brak jakiejkolwiek dodatkowej funkcjonalności, jednak raczej nie ma co się na to nastawiać. Geometria też nie wygląda na szczególnie wygodną. Oby tylko nadchodzące Big Navi były lepiej przemyślane ;)

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA wprowadza karty RTX 3000, a AMD zaczyna sprzedawać... rowery

 0