NVIDIA wprowadza streming gier GeForce NOW na smartfony z Androidem

NVIDIA wprowadza streming gier GeForce NOW na smartfony z Androidem

Po uruchomieniu publicznych beta testów usługi GeForce Now, NVIDIA ogłosiła swoje plany rozszerzenia możliwości swojego oprogramowania i przeniesienia streamingu na więcej ekranów, a konkretnie na smartfony z Androidem. Usługa streamingu gier będzie dostępna na wybrane urządzenia z Androidem i jak twierdzi NVIDIA, ma to nastąpić jeszcze w tym roku. Na chwilę obecną jedynie flagowce LG i Samsunga zostały potwierdzone przez firmę, jak urządzenia wspierające nowe rozwiązania, ale można zakładać, że pojawi się więcej smartfonów kompatybilnych z GeForce NOW. Usługa streamingu będzie dostępna poprzez mobilną aplikację, która początkowo również pojawi się jako beta.

NVIDIA planuje wprowadzić GeForce NOW na smartfony jeszcze w tym roku. Czy granie w chmurze powszechnie się przyjmie? 

Po ulepszeniach i optymalizacji usługi, firma chce przekonać do swojej wersji streamingu również użytkowników smartfonów. NVIDIA stara się dotrzymywać kroku konkurencji, która już jakiś czas temu zapowiedziała analogiczne rozwiązania w swoich usługach. Według producenta kart graficznych, aby w pełni korzystać z najlepszego mobilnego przeżycia, rekomenduje się korzystanie z pada bluetooth, takiego jak kontroler SHIELD, Razer Raiju Mobile albo Steelseries Stratus Duo, jako że część gier będzie niegrywalna na Androidzie bez korzystania z gamepada.

GeForce NOW jest usługą streamingową, która łączy się z popularnymi sklepami cyfrowymi, pozwalając graczom zabierać bibliotekę swoich gier, gdziekolwiek się udadzą. Umożliwia to przesyłanie gier takich jak nadchodzące Control, czy też obecne na rynku Fallout 76, Fortnite, Shadow of the Tomb Raider, Wolfenstein: Youngblood oraz World of Tanks. Usługa obsługuje ponad 500 gier i jest kompatybilna z jeszcze większą ilością, ale posiadać gry, które chce się streamingować. Oczywiście po zakupie gry w sklepie cyfrowym można pobrać ją i grać lokalnie i nie trzeba kupować jej ponownie, aby grać w chmurze za pomocą GeForce NOW.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA wprowadza streming gier GeForce NOW na smartfony z Androidem

 0