NVIDIA z rekordowymi wynikami. Ten dział był kluczowy dla firmy

NVIDIA z rekordowymi wynikami. Ten dział był kluczowy dla firmy

NVIDIA opublikowała raport finansowy za zakończony kwartał. Należy przyznać, że mimo spadku cen kart graficznych wyniki Zielonych są imponujące, a sam producent GPU ze Stanów Zjednoczonych zanotował rekordowe miesiące ze wzrostem zysku 1263%.

NVIDIA notuje rekordowy kwartał

NVIDIA potwierdza swoją dominację na rynku kart graficznych, ale nie tylko. Firma ze Stanów Zjednoczonych w minionym kwartale wygenerowała przychód w wysokości 13,51 miliardów dolarów amerykańskich, co daje wzrost o 101% w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Głównym źródłem takiego progresu był dział Data Center, który wypracował 10,32 mld dolarów sprzedaży (wzrost o 141% r/r). Imponujący jest wzrost zysku operacyjnego firmy wynoszący aż 1263% rok do roku do 6,8 miliardów dolarów, z kolei zysk netto o 843% do 6,2 mld USD.

NVIDIA zaliczyła rekordowy kwartał z przychodem na poziomie 13,51 mld USD.

NVIDIA procesor graficzny

Jak widzimy NVIDIA, bije rekordy przede wszystkim dzięki sztucznej inteligencji, na którą boom wybuchł po premierze ChatGPT. Choć wzrost sprzedaży kart graficznych do gier nie był tak wysoki jak w przypadku produktów Data Center to firma nadal nie ma prawa narzekać.

Za wpływy ze sprzedaży GPU odpowiadają głównie GeForce RTX 40. NVIDIA informuje również, że przychody z laptopów przewyższyły przychody z komputerów stacjonarnych, ponieważ popyt w okresie powrotu do szkoły wzrósł i tak pozostanie w najbliższej przyszłości.

Przychody z gier wynoszące 2,49 miliarda dolarów wzrosły o 22% rok do roku. Według NVIDII rynek gier ma duże możliwości biznesowe, ponieważ tylko połowa komputerów (47%) jest wyposażona w procesor graficzny z serii RTX, a zaledwie 20% użytkowników korzysta z układu graficznego oferującego wydajność RTX 3060 lub wyższą.

NVIDIA oczekuje następnego rekordowego kwartału

Po ogłoszeniu wyników kapitalizacja firmy wyniosła 1,17 bln USD, a sama NVIDIA stała się piątą największą spółką giełdową, przed nią są Apple, Microsoft, Google oraz Amazon. NVIDIA oczekuje, iż trzeci kwartał będzie rekordowy, zaś przychód wyniesie 16 miliardów dolarów amerykańskich.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA z rekordowymi wynikami. Ten dział był kluczowy dla firmy

 0