NVIDIA zalicza duży spadek przychodów z gamingu. Na ratunek AI

NVIDIA zalicza duży spadek przychodów z gamingu. Na ratunek AI

NVIDIA poinformowała inwestorów, że jej przychody w pierwszym kwartale spadły o 13% rok do roku do 7,19 miliarda dolarów, ale wzrosły o 19% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Celem firmy jest osiągnięcie przychodów w wysokości 11 miliardów dolarów w drugim kwartale, plus minus 2% – inwestorzy będą bacznie obserwować, czy firma osiągnie ten cel.

NVIDIA zyskuje na szle na AI

Firma jest głównym beneficjentem boomu na generatywną sztuczną inteligencję. Bez sprzętu firmy wiele tego typu narzędzi AI, które są teraz dostępne online, nie byłoby możliwe. „Branża komputerowa przechodzi jednocześnie dwie przemiany — przyspieszone przetwarzanie i generatywną sztuczną inteligencję” — powiedział Jensen Huang, założyciel i dyrektor generalny NVIDII.

„Bilion dolarów zainstalowanej globalnej infrastruktury centrów danych zostanie przeniesiony z przetwarzania ogólnego do akcelerowanego przetwarzania, ponieważ firmy ścigają się, aby zastosować generatywną sztuczną inteligencję w każdym produkcie, usłudze i procesie biznesowym. Cała nasza rodzina produktów dla centrów danych — H100, CPU Grace, Grace Hopper Superchip, NVLink, Quantum 400 InfiniBand i DPU BlueField-3 — jest w fazie produkcji. Znacząco zwiększamy naszą podaż, aby sprostać rosnącemu popytowi na nie” – dodał Huang.

NVIDIA jest głównym beneficjentem boomu na generatywną sztuczną inteligencję.

Dzięki eksplozji generatywnej sztucznej inteligencji firma odnotowała, że ​​jej przychody związane z centrami danych osiągnęły rekordowy poziom 4,28 miliarda dolarów. To o 14% więcej niż rok temu i 18% wzrost w porównaniu z poprzednim kwartałem.

Przychody z gamingu spadły o 38%

Z drugiej strony przychody z gamingu w pierwszym kwartale wyniosły 2,24 miliarda dolarów, co oznacza spadek o 38% w porównaniu z rokiem ubiegłym, ale wzrost o 22% w porównaniu z poprzednim kwartałem. Dział Professional Visualization zaliczył zaś spadek o 53% do 295 mln USD, a dział motoryzacyjny wzrost o 114% do rekordowego poziomu 296 mln USD.

Firma zapowiedziała, że ​​30 czerwca 2023 r. wypłaci dywidendę pieniężną w wysokości 0,04 USD na akcję wszystkim akcjonariuszom zarejestrowanym na dzień 8 czerwca 2023 r. W pierwszym kwartale wypłaciła 99 milionów dolarów dywidendy pieniężnej dla akcjonariuszy.

Te wyniki bardzo dobrze pokazują zmianę, jaką przechodzą Zieloni, którzy w mniejszym stopniu koncentrują się już na kartach graficznych dla graczy, a w większym na bardziej lukratywnych profesjonalnych rozwiązaniach, choćby dla sztucznej inteligencji. Oczywiście nie oznacza to, że firma zamierza porzucić graczy i zaprzestać produkcji GeForce'ów, ale tego typu produkty nie będą już jej priorytetem.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA zalicza duży spadek przychodów z gamingu. Na ratunek AI

 0