NVIDIA zamierza kontynuować produkcję GeForce RTX 3060

NVIDIA zamierza kontynuować produkcję GeForce RTX 3060

GeForce RTX 3060 to obecnie najpopularniejsza karta graficzna wśród użytkowników Steam. Jest to też jeden z częściej kupowanych układów mimo dostępności, chociażby RTX 4060. Nic więc dziwnego, że NVIDIA nie zamierza zaprzestawać produkcji starszego GPU.

GeForce RTX 3060 wiecznie żywy? Wszystko na to wskazuje. NVIDIA zamierza dalej produkować ten układ i dostarczać go na rynek, co potwierdził Board Channels. Podobno na razie zapasy magazynowe zostały zabezpieczone na pierwszy kwartał 2024 roku i nie będzie kłopotów z zakupem tego modelu w różnych wariantach pamięci. Mówi się jednak, iż dostawy będą wstrzymane w drugim kwartale przyszłego roku, jeżeli zainteresowanie konsumentów okażę się niższe od oczekiwanego. Warto zaznaczyć, że celem NVIDII pozostaje obniżenie ceny RTX 3060 12 GB poniżej 2000 RMB (282 USD).

NVIDIA nadal zamierza produkować i dostarczać na rynek GeForce RTX 3060.

NVIDIA zamierza kontynuować produkcję GeForce RTX 3060

Aktualnie cena tej karty graficznej wynosi około 290-350 dolarów amerykańskich, przy czym model z 8 GB VRAM jest oferowany za mniej. W tej cenie model 12 GB stanowi konkurencję dla Radeona RX 6750 GRE dostępnego w wersjach 10 GB i 12 GB pamięci. Jeżeli AMD obniży ceny GPU poprzedniej generacji to NVIDII nie zostaje nic innego jak tylko utrzymanie przy życiu również swojej poprzedniej architektury.

Utrzymanie przy życiu przedstawiciela serii RTX 30 nie stanowi zaskoczenia również z tego powodu, iż NIVIDIA zazwyczaj produkuje karty poprzedniej generacji przez co najmniej rok od premiery następcy danego modelu. Co ciekawe na decyzję Zielonych jako pierwszy zareagowała ONDA, która wypuściła na rynek nowy, dwuslotowy RTX 3060 za 1899 RMB.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA zamierza kontynuować produkcję GeForce RTX 3060

 0