Nvidia zapowiada 65-calowe monitory 4K HDR dla graczy

Nvidia zapowiada 65-calowe monitory 4K HDR dla graczy

Nvidia, podobnie jak Intel i AMD, także postanowiła rozpocząć tegoroczne targi CES przed ich oficjalnym startem i zielona ekipa zapowiedziała m.in. "Big Format Gaming Displays", czyli ogromne wyświetlacze 4K HDR z toną wbudowanych technologii dla graczy.

Big Format Gaming Displays uznać można za swoiste telewizory dla graczy, ale tak naprawdę Nvidia opracowała te rozwiązania nie z myślą o zastosowaniu w salonie, ale na biurku, podpięte do naszego PC. Pierwsze tego typu monitory przygotować mają Asus, Acer i HP, co jest o tyle ciekawe, że żadna z tych firm nie ma doświadczenia w tworzeniu tak dużych ekranów. Mówimy tu bowiem o 65-calowych wyświetlaczach 4K (3840 x 2160 pikseli) o odświeżaniu 120 Hz ze wsparciem dla technologii HDR, ale także G-Sync, które zapewnia synchronizację odświeżania panelu z klatkami generowanymi przez kartę graficzną, eliminując tym samym przycięcia i efekt rozrywania obrazu. Wiadomo także, że szczytowa jasność tych ekranów wynosić ma aż 1000 nitów, co powinno przełożyć się generowanie dobrej jakości szerokiego zakresu tonalnego. Poza tym, otrzymamy pełne wsparcie dla palety kolorów DCI-P3.

To jednak nie wszystko, ponieważ Big Format Gaming Displays otrzymają także wbudowaną funkcjonalność Shield, co oznacza, że potrafić będą wszystko to, co przystawka Shield TV. Dodatkowo w zestawie otrzymamy kontroler do gier oraz pilot do obsługi multimediów. Niestety Nvidia nie jest jeszcze gotowa, by mówić o cenach, ale Zieloni planują premierę tych wielkoformatowych monitorów latem tego roku. Do tego czasu powinniśmy poznać wszystkie szczegóły, specyfikację oraz ich ceny. Przy okazji Nvidia ogłosiła otwarte beta testy dla usługi streamingowej GeForce NOW. Ta pozwala na "wypożyczenie" za pomocą chmury mocy obliczeniowej kart graficznych GTX 1080, by ograć wybrane tytuły z biblioteki Steam (np. PlayerUnknown's Battlegrounds, Fortnite i Ark: Survival Evolved). Na chwilę obecną serwis wspiera rozdzielczość 1080p przy 120 kl./s, a zainteresowani powinni udać się pod TEN adres.

Model Asusa

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia zapowiada 65-calowe monitory 4K HDR dla graczy

 0