NVIDIA zapowiada G-SYNC Esports z monitorami z odświeżaniem 360 Hz

NVIDIA zapowiada G-SYNC Esports z monitorami z odświeżaniem 360 Hz

Formalnie targi CES 2020 rozpoczynają się dopiero jutro, ale tradycyjnie najwięksi producenci prezentują swoje produkty zanim hale w Las Vegas wypełnią się tłumami ludzi. Na tak dużym wydarzeniu oczywiście nie mogło zabraknąć NVIDII, która co prawda nie ujawniła nowych kart graficznych, ale pochwaliła się nowymi technologiami wokół G-Sync, które przynoszą funkcjonalności i wsparcie dla wyższych częstotliwości odświeżania. I tak, jedną z zapowiedzi związanych z techniką adaptacyjnego odświeżania Zielonych jest G-SYNC Esports, czyli inicjatywa skierowana do kompetytywnych graczy, która dostarczy nam monitory o rekordowo wysokiej częstotliwości odświeżania. Pierwszym produktem oznaczonym G-SYNC Esports będzie ASUS ROG Swift 360, który jak nietrudno się domyślić oferuje panel o odświeżaniu aż 360 Hz i specyfikację, która powinna zadowolić największych maniaków esportowych zmagań.

Pierwszym produktem oznaczonym G-SYNC Esports będzie ASUS ROG Swift 360, który jak nietrudno się domyślić oferuje panel o odświeżaniu aż 360 Hz.

Przy odświeżaniu na poziomie 360 Hz budżet na wyświetlaną ramkę obrazu wynosi zaledwie 2,8 ms, więc mamy nadzieję, że i input lag będzie odpowiednio niski. Warto przypomnieć, że poprzednim rekordzistą, jeśli chodzi o desktopowe monitory, także był ASUS, a konkretniej ujawniony przez niego w zeszłym miesiącu model TUF Gaming VG279QM z wyświetlaczem IPS 280 Hz i wsparciem dla G-Sync. W przypadku nadchodzących modeli z panelem 360 Hz (nie znamy typu matrycy, ale najpewniej jest to TN lub IPS) otrzymać mamy rozdzielczość 1080p. ASUS ROG Swift 360 to 24,5-calowy sprzęt, który otrzymał niemal bezramkowy design, procesor G-SYNC eliminujący rozrywanie obrazu i przycięcia, a producent obiecuje mniejsze opóźnienia i smużenia niż w przypadku poprzedników. Poza tym, znalazła się tu także opcja dynamicznego overdrive, a urządzenie bazuje na matrycy LCD od AU Optronics.

G-SYNC Esports to przede wszystkim ultraszybkie wyświetlacze o częstotliwości 360 Hz, które zapewniają bardzo ostry obraz w ruchu oraz ekstremalnie niskie opóźnienia. W ramach inicjatywy otrzymać mamy monitory skrojone pod potrzeby esportowców, oferujące 24,5-calowe ekrany Full HD, ale także typowe korzyści wynikające z G-SYNC oraz wysoką wydajność potwierdzoną przez certyfikat NVIDII. Zieloni podkreślają, że korzyści wynikające z tak wysokiego odświeżania to przede wszystkim łatwiejsze celowanie w shooterach, wynikające z płynniejszej animacji, ale też redukcja niepożądanych efektów (tearing, ghosting) czy możliwość szybszego dostrzeżenia przeciwnika, co wynika z niższego opóźnienia. Producent podaje także, że efektywność graczy po przesiadce z 60 Hz na 120 Hz poprawia się o 28%, przeskok na 240 Hz to kolejne 5%, a na 360% następne 5%. ASUS ROG Swift 360 to pierwszy tego typu monitor, ale wkrótce możemy spodziewać się wysypu modeli z panelami 360 Hz.    

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA zapowiada G-SYNC Esports z monitorami z odświeżaniem 360 Hz

 0