Nvidia zaprezentowała mały komputer Jetson TX2

Nvidia zaprezentowała mały komputer Jetson TX2

Nvidia zaprezentowała nowy komputerek o nazwie Jetson TX2. Komputerek, ponieważ to zestaw niezwykle mały, który ma znaleźć zastosowanie w robotach, kamerach oraz urządzeniach z kategorii internetu rzeczy.

Nvidia Jetson TX2 to nowy, miniaturowy komputer o – jak zapewnia producent – sporej mocy obliczeniowej. Dzięki niewielkim rozmiarom ma sprawdzić się w małych urządzeniach, np. robotach i dronach. Sercem zestawu jest nowy procesor ARM Jetson TX2. Został on wyposażony w dwa rdzenie Denver 2, o których na razie nie wiemy zbyt wiele oraz dwa Cortex A57. Według Nvidii nowy układ może działać z dwa razy większą wydajnością niż Jetson TX1 lub z taką samą mocą obliczeniową, ale przy dwa razy niższym zużyciu energii (7,5 W). Firma zdecydowała się na takie kroki, ponieważ wiele osób miało poszukiwać zestawów, które przede wszystkim skupiały się na energooszczędności. Ze względu na możliwości, a przede wszystkim cenę, nie jest to konkurencja dla Raspberry Pi.

Nvidia Jetson TX2 to miniaturowy komputer, który może znaleźć zastosowanie w urządzenia z kategorii internetu rzeczy (IoT).

Jetson TX2

Nowy procesor to nie jedyne usprawnienie w porównaniu do Jetson TX1. Nvidia podwoiła także ilość pamięci RAM z 4 GB do 8 GB LPDDR4 58,4 GB/s oraz dostępną przestrzeń dyskową z 16 GB do 32 GB eMMC. Zestaw jest także wyposażony w moduł WiFi 802.11 2x2ac. Zieloni niemal podwoili też przepustowość obsługiwanych kamer. Jetson TX2 pozwala na podłączenie aż 6 aparatów i każda z nich może przesyłać dane z prędkością do 2,5 Gb/s. Komputer obsługuje też wideo o rozdzielczości 2160p z 60 klatkami na sekundę i 12-bitowe H.265 i VP9. Nvidia Jetson TX2 można już zamawiać w przedsprzedaży w Stanach Zjednoczonych oraz Europie. Cena to 599 dolarów, co daje sporo ponad 2 tys. zł. Wysyłki mają się rozpocząć już 14. marca. Jeśli ktoś będzie chciał zamówić większą liczbę zestawów to od tysiąca sztuk cena spadnie do 399 dolarów. Jednak sprzedaż „hurtowa” ruszy dopiero w drugim kwartale roku.

Nvidia Jetson TX2

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia zaprezentowała mały komputer Jetson TX2

 0