Nvidia zarobi setki milionów dolarów na sprzedaży Nintendo Switch

Nvidia zarobi setki milionów dolarów na sprzedaży Nintendo Switch

W kwestii zintegrowanych układów produkowanych na potrzeby konsol niekwestionowany prym wiedzie AMD. Jednak jak się okazuje, Nvidia także zarobi na nich niemałe pieniądze, a wszystko dzięki Nintendo Switch.

Mitch Steves z firmy analitycznej RBC Capital Markets przewiduje, że z końcem roku fiskalnego 2018 Zieloni zarobią dodatkowe 300-400 mln dolarów dzięki lepszej niż przewidywano sprzedaży konsoli Switch, wyposażonej w chip Nvidia Tegra X1. Tak optymistyczny wynik jest następstwem decyzji Nintendo o podwojeniu liczby wyprodukowanych egzemplarzy swojego najnowszego urządzenia. Pierwotny plan zakładał 8 milionów sztuk, ale w związku z niesamowitym popytem, gigant z Kioto postanowił zwiększyć asortyment do 16 milionów. Niedawno japońska firma postanowiła wysyłać sprzęt - wbrew kosztom - drogą lotniczą, aby przestoje w dostawach były jak najkrótsze.

Według oficjalnych wyników sprzedaży z 31 marca 2017, na świecie rozeszło się 2,74 milionów egzemplarzy najnowszej konsoli Nintendo

W Stanach Zjednoczonych i wielu innych krajach niezwykle ciężko jest znaleźć Switcha w sklepach, tak internetowych jak i tradycyjnych. Nintendo w kwietniu ujawniło, że konsola sprzedawała się szybciej w premierowym miesiącu od jakiegokolwiek innego produktu w historii firmy. Mitch Steves uważa, że dodatkowa sprzedaż 6-8 milionów Switchów przełożyłaby się na zwiększenie dochodów o 300-400 milionów dolarów dla Nvidii z końcem roku podatkowego 2018. Zieloni ogłosili właśnie swoje wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku fiskalnego 2018, a ich dochody wyniosły 1,937 mld USD, z czego 192 mln USD pochodziło bezpośrednio ze sprzedaży Switch. Wartość akcji Zielonych po opublikowaniu raportu finansowego podskoczyła na Wall Street o 14,2%. Ostatnim razem na polu konsolowym amerykańska korporacja współpracowała z Sony przy tworzeniu układu graficznego RSX dla PS3. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Nvidia zarobi setki milionów dolarów na sprzedaży Nintendo Switch

 0