NVIDIA zawiesza testy autonomicznych pojazdów

NVIDIA zawiesza testy autonomicznych pojazdów

Udziały NVIDII spadły o 10% po tym jak firma ogłosiła, że zawiesza testy autonomicznych pojazdów na całym świecie. Decyzja ta powiązana jest bezpośrednio z fatalnym wypadkiem pojazdu Ubera, w którym zginęła kobieta.

"Ostatecznie autonomiczne pojazdy będą bezpieczniejsze niż fizyczni kierowcy, ta istotna praca musi być wiec kontynuowana. Tymczasowo zawieszamy testowanie naszych autonomicznych pojazdów na publicznych drogach, by wyciągnąć wnioski z wypadku Ubera. Nasza globalna flota pojazdów sterowanych manualnie sterowanych do zbierania danych będzie wciąż działać" - powiedział przedstawiciel firmy w oświadczeniu. NVIDIA testuje autonomiczne pojazdy na całym świcie, włączając w to miejsca takie jak New Jersey, Santa Clara, Japonia i Niemcy. "To był tragiczny wypadek. To jest przypomnienie o tym jak trudna jest technologia autonomicznych pojazdów i konieczne jest tu odpowiednie podejście z ekstremalną ostrożnością i najlepszymi technologiami bezpieczeństwa. Ta tragedia jest dokładnie tym, dlaczego poświęciliśmy się doskonaleniu technologii ratujących życie" - dodał rzecznik NVIDII.

Wypadek autonomicznego pojazdu Ubera był pierwszym zdarzeniem, gdzie tego typu pojazd śmiertelnie potrącił pieszego

Oprócz testowania swoich autonomicznych pojazdów, NVIDIA również dostarcza partnerom potężne platformy obliczeniowe wykorzystywane w tego typu pojazdach. Na początku tego roku NVIDIA rozpoczęła sprzedaż układu Xavier przeznaczonego do autonomicznych pojazdów, a z rozwiązań firmy korzysta już około 320 klientów związanych z branżą pojazdów sterowanych przez SI. Od pewnego czasu technologię NVIDII wykorzystuje również Uber, jednakże plany związane z "zielonymi" dotyczą głównie floty autonomicznych ciężarówek Volvo. Po wypadku również Uber zawiesił całkowicie testy autonomicznych pojazdów we wszystkich miastach, a gubernator Arizony bezterminowo zablokował Uberowi przyszłą działalność tego typu na terenie stanu. Wśród firm, które zdecydowały się przerwać podobne testy znalazła się również Toyota.

Pokaż / Dodaj komentarze do: NVIDIA zawiesza testy autonomicznych pojazdów

 0