NZXT GRID+ V3 - inteligentny kontroler obrotów wentylatora. Cisza i chłód

NZXT GRID+ V3 - inteligentny kontroler obrotów wentylatora. Cisza i chłód

NZXT przedstawił dziś najnowszą wersję zaawansowanego, inteligentnego kontrolera obrotów, który ma za zadanie utrzymać jak najniższe temperatury, nie generując przy tym nadmiernego hałasu. Urządzenie na bieżąco monitoruje głośność wentylatorów, obciążenie CPU i GPU oraz temperatury. Oprogramowanie CAM wspiera proces uczenia się urządzenia, które dąży do uzyskania optymalnego profilu termalnego z jak najniższym hałasem.

"Znalezienie idealnego kompromisu pomiędzy chłodzeniem i niskim hałasem, jest procesem złożonym i czasochłonnym, nawet dla zaawansowanych użytkowników. GRID+ V3 wprowadza inteligentne rozwiązanie, którym jest zaawansowana, cyfrowa kontrola obrotów wentylatora, przy pomocy naszej intuicyjnej aplikacji CAM. Przestawiamy również rozwiązanie Adaptive Noise Reduction, pozwalające na obniżenie hałasu wentylatorów o 40%. Wraz z GRID+ V3 nie trzeba już wybierać pomiędzy ciszą a chłodzeniem - teraz można otrzymać idealny balans" - powiedział Johny Hou, założyciel i CEO NZXT.

Nowa wersja kontrolera NZXT jest bardziej dopracowana i oferuje jeszcze lepsze rozwiązania. To ciekawy produkt, który może pozytywnie wpłynąć na komfort pracy z PC.

Nowe urządzenie pozwala na podłączenie łącznie 8 wentylatorów. Spośród tej liczby, 6 urządzeń można wpiąć bezpośrednio, a kolejne 2 dodatkowo przez przejściówki typu "Y". Każdy z kanałów obsługuje kontrolę za pomocą napięć, bądź PWM w 4 profilach Silent, Performance, Fixed oraz  Custom. Przy osiągnięciu niskich temperatur podczas niskiego obciążenia, wentylatory mogą zostać nawet całkowicie wyłączone, co w połączeniu z obiecywaną 40% redukcją hałasu wentylatorów, może pomóc w stworzeniu cichego, ale chłodnego zestawu PC. Sugerowana cena producenta to 49,99 Euro, a produkt zawita na sklepowych półkach jeszcze w tym miesiącu.

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: NZXT GRID+ V3 - inteligentny kontroler obrotów wentylatora. Cisza i chłód

 0