NZXT Kraken G12 pozwoli Ci na łatwe schłodzenie grafiki cieczą

NZXT Kraken G12 pozwoli Ci na łatwe schłodzenie grafiki cieczą

W ofercie NZXT pojawił się adapter Kraken G12, który pozwala na schłodzenie karty graficznej kompaktowym układem LC. Jest to rozwinięcie wcześniejszego modelu Kraken G10. 

Kraken G12 to stalowa ramka umożliwiająca zamontowanie zamkniętego układu chłodzenia cieczą na niemal dowolnej karcie graficznej. Zdaniem producenta z adapterem kompatybilne są wszystkie współczesne modele akceleratorów, włącznie z wydanym niedawno Nvidia GeForce GTX 1080 Ti. Urządzenie zawdzięcza to regulowanemu rozstawowi śrub montażowych. Co więcej, bardzo szeroko przedstawia się również zgodność z zestawami All-in-One. NZXT nie ogranicza się do autorskich produktów, ale zapewnia zgodność ze wszystkimi chłodzeniami o zbliżonej konstrukcji, tj. wyposażonymi w blok o okrągłej podstawie. Po poprawnym zmontowaniu systemu rdzeń chłodzony jest poprzez wspomniany blok, natomiast nad pamięciami i sekcją zasilania czuwa wentylator osiowy o średnicy równej 92 mm i prędkości 1500 obr./min.

NZXT Kraken G12 gwarantuje możliwość zainstalowania kompaktowego LC o okrągłym bloku na niemal dowolnej karcie grafiki.

Czym różni się nowość od poprzednika, adaptera Kraken G10? Przede wszystkim zmodyfikowano wygląd zewnętrzny. Stelaż ma teraz perforowaną ramkę boczną, która urozmaica konstrukcję. Ponadto, logo widniejące na rzeczonej ramce jest wycięte, a nie namalowane. Tym samym można pod nim ukryć diody LED. Jak podaje producent, montując w adapterze Kraken G12 chłodzenie Kraken X42 możemy zrzucić temperaturę referencyjnego akceleratora Nvidia GeForce GTX 1080 z 80 do 45°C, zyskując przy tym błogą ciszę - wentylatory przy pomiarach rozkręcono ponoć jedynie do 1100 obr./min. W polskich sklepach sprzęt powinien pojawić się w drugiej połowie bieżącego miesiąca. Sugerowaną cenę detaliczną ustalono na 129 złotych, wliczając w to 23-procentowy podatek VAT. Gwarancja na produkt to standardowe dwa lata.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: NZXT Kraken G12 pozwoli Ci na łatwe schłodzenie grafiki cieczą

 0