Obniżki cen Ryzenów nie potrwają zbyt długo

Obniżki cen Ryzenów nie potrwają zbyt długo

Kilka dni temu pisaliśmy o obniżkach cen procesorów AMD Ryzen i Threadripper, które w niektórych przypadkach przeceniono nawet o ponad 30%. Według najnowszych informacji, do jakich dotarła ekipa ComputerBase, jest to tylko tymczasowa akcja, która potrwa jeszcze kilkanaście dni.

Promocyjne ceny obowiązywać mają w europejskich sklepach do 2 grudnia i po tej dacie powinny wrócić do poprzednich poziomów. Co prawda AMD odmawia oficjalnego komentarza w tej sprawie (próbowaliśmy dowiedzieć się, czy to akcja producenta, czy też może inicjatywa samych sklepów), to nie zmienia to faktu, że przeceny odnotować można w wielu krajach, głównie Starego Kontynentu (choć nie tylko) i dla przykładu w jednym z holenderskich sklepów można kupić flagowy 8-rdzeniowy model Ryzen 7 1800X za 340 EUR (jego normalna cena to 499 EUR. Przeceny nie tyczą się tylko konsumenckich modeli z rodziny Ryzen, ale także procesorów HEDT z serii Threadripper, gdzie ceny także potrafią być niższe nawet o 20%.

Niższe ceny na procesory Ryzen obowiązywać będą jeszcze tylko przez kilkanaście dni, więc niezdecydowani nie mają zbyt dużo czasu do namysłu

Niestety w polskich sklepach raczej trudno odnotować obniżki cen procesorów AMD i szybki przegląd wykazuje, że miejscami ceny w ostatnim czasie zamiast spadać, minimalnie poszybowały w górę. Jeśli jednak dobrze poszukamy, to natrafić możemy na Ryzeny w niższych cenach w ramach promocji na Czarny Piątek. Takie oferty odnotować można w sklepie Morele, gdzie model Ryzen 7 1700 przeceniono z 1299 PLN na 1159 PLN, a Ryzen 5 1600 z 889 PLN na 779 PLN. Promocja trwa jednak tylko do 27 listopada lub wyczerpania zapasów, więc nie warto zwlekać. W ostateczności, zawsze można pokusić się o import z któregoś z europejskich krajów, ale warto najpierw sprawdzić koszt wysyłki produktu za granicę i czy taka opcja jest w ogóle dostępna.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Obniżki cen Ryzenów nie potrwają zbyt długo

 0