Obudowa Lian Li PC-Q39 - metal i szkło dla formatu ITX

Obudowa Lian Li PC-Q39 - metal i szkło dla formatu ITX

Lian Li, znany na całym świecie producent obudów komputerowych z najwyższej półki, przedstawił swoją najnowszą konstrukcję. Obudowa wykonana została z aluminium i hartowanego szkła, a design ma zadowolić poszukiwaczy zarówno surowego, nowoczesnego wyglądu, jak i zwykłych użytkowników. Obudowę podzielono tym razem na 2 komory, które powstały z myślą o odseparowaniu podzespołów komputerowych od systemu chłodzenia cieczą. A wszystko to upakowano do formatu ITX.

PC-Q39 kontynuuje znane już rozwiązanie producenta, czyli dwukomorowe obudowy, pozwalające zachować niespotykany ład wewnątrz PC. Płyta główna, karta graficzna i inne podzespoły są tu wyeksponowane za hartowanym szkłem, podczas gdy pompy, chłodnice itp. pracują ukryte w drugiej komorze, nie zaburzając wizualnej harmonii. Obudowa ta jest rozwinięciem PC-Q37, tym razem jednak pozwolono na montaż zasilacza ATX, do 3 kart rozszerzeń oraz umieszczono USB 3.1 Type-C na przednim panelu. Całość zamyka się w wymiarach 346 × 252 × 348 (długość x szerokość x wysokość) milimetrów i waży niemal 5,5 kg. W środku znalazło się miejsce dla płyty Mini-ITX, kart graficznych do 320 mm oraz radiatora CPU do 120 mm. Oprócz tego można tu zmieścić 2 dyski 3,5 cala oraz 3 dyski SSD 2,5 cala. 

Obudowa w formacie ITX za niemal 1000 zł? Czy dobra jakość materiałów usprawiedliwia tak wysoką cenę?

Na górze skrzynki przewidziano przykryte filtrem miejsce na dwa wentylatory 120 mm i tyle samo i dołu oraz jedno miejsce 80 mm z tyłu. Na chłodzenie cieczą zarezerwowano drugą komorę. Na przednim panelu nie znajdziemy wiele. Poza przyciskami włączania i resetu, umieszczono tam tylko 3 porty USB 3.1. To wszystko niestety ma swoją cenę, która w tym momencie wynosi około 950 zł. 

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Obudowa Lian Li PC-Q39 - metal i szkło dla formatu ITX

 0