Oculus Go - pierwsze samodzielnie gogle VR od Oculusa

Oculus Go - pierwsze samodzielnie gogle VR od Oculusa

Przez dłuższy czas możliwość doświadczenia bardziej zaawansowanego VR niż to, na co pozwalają smartfony, była ograniczona ze względu na bardzo drogie headsety. Ostatnie obniżki Oculus Rifta oraz HTC Vive sprawiły, że urządzenia te są już zdecydowanie bardziej przystępne, ale wciąż potrzebujemy tu mocnego komputera, podobnie jak w przypadku gogli Windows Mixed Reality, ale rozwiązaniem tego problemu ma być Oculus Go.

Jest to nowy budżetowy headset wirtualnej rzeczywistości od Oculusa, którego premiera przewidziana jest na początku przyszłego roku. Jego cena wynosić będzie 199 USD i co najważniejsze w tym wypadku, mamy do czynienia z całkowicie autonomicznym urządzeniem niewymagającym podłączenia do zewnętrznego sprzętu typu smartfon czy PC. Oczywiście wiąże się to z mniejszymi możliwościami i Oculus Go plasować można gdzieś pomiędzy Gear VR a Oculus Rift. Poza tym, gogle wspierać będą wszystkie aplikacje dla headsetu Samsunga i podobnie jak w Gear VR pozwolą na doświadczenie VR w 360°, ale będziemy musieli pozostawiać w miejscu, ponieważ nie uświadczymy tu funkcji skalowania pomieszczenia.

Oculus Go to krok w dobrym kierunku, ale my czekamy na sfinalizowanie przez Oculusa projektu Santa Cruz, który dostarczy nam high-endowe doświadczenia VR w bezprzewodowej formie

W odróżnieniu od tych gogli VR, Go oferują wbudowany system przestrzennego audio w postaci głośników, ale jeśli potrzebować będziemy więcej prywatności (wiadomo przecież, jakie filmy są najpopularniejsze w VR J), możemy podłączyć słuchawki za pomocą 3,5 mm złącza minijack. Niestety Oculus nie zdradził jeszcze zbyt wielu informacji na temat specyfikacji i wiemy jedynie, że GO wyposażone będzie w wyświetlacz LCD typu fast-switch o rozdzielczości 2560x1440 pikseli, a twórcy chwalą się redukcją efektu SDE (Screen Door Effect). Przy okazji, podczas konferencji potwierdzono również nową cenę Oculus Rift z Oculus Touch – zestaw od teraz kosztuje 399 dolarów/449 euro na stałe (w ostatnich miesiącach można było go nabyć w takiej kwocie w ramach promocji).

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oculus Go - pierwsze samodzielnie gogle VR od Oculusa

 0