Oculus Quest 2 zaprezentowany. Facebook przedwcześnie ujawnia nowe gogle VR

Oculus Quest 2 zaprezentowany. Facebook przedwcześnie ujawnia nowe gogle VR

 

Zdaje się, że Facebook przypadkiem ujawnił headset wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest 2 przed jego oficjalną prezentacją. Na Facebook Blueprint wyciekły bowiem materiały promujące gogle, które określane są przez producenta jako “najbardziej zaawansowany system all-in-one VR na świecie”. Na reklamach widać, że headset będzie mniejszy od poprzednika, a ma być także lżejszy i wyposażony w pasek z miękkiego materiału, zamiast plastiku, jak w poprzedniku. Wprowadzone zmiany w budowie powinny przełożyć się na większy komfort użytkowania, na co narzeka wiele osób w przypadku pierwszej generacji Quest. To jednak oczywiście nie wszystkie zmiany, jakich doczekał się nowy samodzielny headset VR Oculusa.

Zdaje się, że Facebook przypadkiem ujawnił headset wirtualnej rzeczywistości Oculus Quest 2 przed jego oficjalną prezentacją.

Quest 2 będzie także znacznie wydajniejszy od poprzednika, który bazował na Snapdragonie 835, a to głównie z sprawą procesora Qualcomm Snapdragon XR2, który stworzono głównie z myślą o zastosowaniach w ramach wirtualnej rzeczywistości. SoC wspomagany jest przez 6 GB pamięci RAM (poprzednik posiadał 4 GB) i 256 GB na dane (w poprzedniku było 128 GB). Co jednak w tym przypadku najważniejsze, Quest 2 oferują najwyższą rozdzielczość ekranu spośród dotychczasowych gogli Oculusa, ponieważ jest to blisko 2K na oko, czyli o 50% więcej pikseli więcej niż poprzednio. Facebook nie ujawnił częstotliwości odświeżania, ale z poprzednich przecieków wynikało, że będzie to 90 Hz, a nie 72 Hz jak ostatnio.    

Nowe są także kontrolery, w których poprawiono ergonomię. Co więcej, w niektórych grach będziemy mogli całkowicie z nich zrezygnować, ponieważ gogle oferują śledzenie ruchów naszych dłoni. Quest 2 wspierać będzie także audio 3D, które pozwoli na słuch zidentyfikować położenie poszczególnych obiektów w trakcie rozgrywki. Nowa generacja już na starcie obsłuży zwartość PC z Oculus Rift (pierwsza generacja doczekała się tej funkcji w ramach popremierowego update’u), ale najpewniej ponownie potrzebować będzie kabla Oculus Link. Warto jednak nadmienić, że za sprawą ostatnich zmian, nowe produkty Oculus wymagać będą konta Facebook do obsługi,co skutecznie może zniechęcić część zainteresowanych.    

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oculus Quest 2 zaprezentowany. Facebook przedwcześnie ujawnia nowe gogle VR

 0