Oculus Rift wygrywa z HTC Vive na najpopularniejszy zestaw VR na Steam

Oculus Rift wygrywa z HTC Vive na najpopularniejszy zestaw VR na Steam

Popularny producent gogli wirtualnej rzeczywistości może świętować mały sukces jakim bez wątpienia jest przegonienie odwiecznego rywala w rankingu popularności. 

Według najnowszej ankiety sprzętowej przeprowadzonej na Steamie, Oculus Rift jest najbardziej popularnym zestawem gogli VR wśród użytkowników platformy (47% głosów). Drugie miejsce zajął HTC Vive z 45 procentami. Warto zaznaczyć, iż ankieta jest dobrowolna, a więc nie każdy posiadacz tegoż gadżetu wziął w niej udział. Oba modele zamieniły się miejscami, co sugeruje drobną zmianę trendu wśród fanów wirtualnej rozrywki. Niestety w minionych miesiącach HTC powodziło się do tego stopnia przeciętnie, że pojawiły się spekulacje o ewentualnym wycofaniu się popularnego producenta z tej gałęzi rynku. Jednak ostatecznie do najczarniejszego scenariusza nie doszło, a korporacja w dalszym ciągu planuje prężnie rozwijać swój katalog. 

W najnowszej ankiecie popularności sprzętu organizowanej przez Steama, Oculus Rift wyprzedził największego rywala w dziedzinie VR HTC Vive

Plotki spowodował w dużej mierze fakt potwierdzenia łączenia oddziałów zajmujących się tworzeniem VR oraz smartfonów. Skutkiem ubocznym takiej decyzji była spora liczba zwolnień pracowników w Stanach Zjednoczonych. Przyczyną sukcesu może być zapewne obniżka ceny gogli wirtualnej rzeczywistości o 100 dolarów dzięki czemu kosztuje on 399 USD. Koszt Vive również spadł z 799 do 599 dolarów. Nie da się ukryć, że zainteresowanie rzeczonymi urządzeniami spadło w ciągu ostatniego roku, a więc logiczna jest decyzja o nagłym cięciu cen. HTC ogłosiło również nowe wydanie Vive VR Pro, które ma charakteryzować się m.in. znacznym wzrostem rozdzielczości względem poprzednika oraz mieć wbudowane słuchawki, jak Oculus Rift. Premiera jeszcze w bieżącym roku.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oculus Rift wygrywa z HTC Vive na najpopularniejszy zestaw VR na Steam

 0