Od dziś Google umożliwia wysyłanie smsów z komputera

Od dziś Google umożliwia wysyłanie smsów z komputera

Google rozpoczęło udostępnianie desktopowej przeglądarki wspierającej wiadomości z Androida, co powala użytkownikom komputerów na wysyłanie i przeglądanie otrzymanych na smartfona wiadomości na ekranie komputera.

Nowość wspiera oczywiście wszystkie elementy wiadomości jak tekst, zdjęcia i naklejki. Aby rozpocząć korzystanie z przeglądarkowej wersji wiadomości, należy przejść na stronę Android Messages, w telefonie wejść w Wiadomości, wybrać wiadomości przez internet i zeskanować widoczny na stronie kod QR. Działanie to utworzy połączenie pomiędzy urządzeniami. Póki co nie jest jednak dostępna opcja wysyłania wiadomości pomiędzy platformami, jednak zapewne wkrótce zostanie to dodane.

Google chce rozpocząć rywalizację z najpopularniejszymi komunikatorami

Od dziś Google umożliwia wysyłanie smsów z komputera

Jest to pierwszy znaczący krok Google do wprowadzenia usługi Chat, która jest implementacją standardu Rich Communication Suite (RCS) do wiadomości w Androidzie. Google chce w ten sposób stać się godnym konkurentem dla iMessage, WhatsApp, Facebook Messengera i innych platform do rozmów, a kluczowa jest do tego możliwość konwersacji również przy pomocy wersji na komputer. Wcześniejsze próby stworzenia takiej aplikacji pod postacią Allo zakończyły się porażką i Google doszło do wniosku, że wiadomości w Androidzie, które są na wielu smartfonach domyślną aplikacją, mogą tutaj być kluczem do sukcesu. Wkrótce zapewne otrzymamy prawdziwy multiplatformowy kombajn do rozmów, który jednak będzie cierpiał na jedną poważną wadę - nie ma tu mowy o żadnym szyfrowaniu przesyłanych informacji.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Od dziś Google umożliwia wysyłanie smsów z komputera

 0