Odbierasz wiadomości SMS na Messengerze? Szykuj się na drastyczną zmianę

Odbierasz wiadomości SMS na Messengerze? Szykuj się na drastyczną zmianę

W centrum pomocy aplikacji Messenger pojawił się ważny komunikat dla wszystkich tych, którzy odbierają i wysyłają SMS-y za jej pomocą. Już pod koniec września aktualizacja Messengera na Androidzie będzie wiązać się z brakiem obsługi wiadomości SMS przez aplikację. Co to oznacza w praktyce?

Messenger na Androidzie bez obsługi wiadomości SMS

Aplikacja Messenger będzie niedługo uboższa o jedną z ważniejszych funkcji. Meta zaczęła informować użytkowników, że już pod koniec września SMS-y przestaną być dostępne w Messengerze. W centrum pomocy aplikacji możemy wyczytać, że zmiana wejdzie w życie 28 września 2023 roku. Wówczas, po zaktualizowaniu aplikacji, wiadomości SMS nie będą już dłużej dostępne w Messengerze.

Nawet jeśli samodzielnie nie wybierzemy nowej aplikacji, która będzie obsługiwać wiadomości SMS, będą one z automatu trafiać do domyślnej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu

Messenger

W praktyce oznacza to, że jeśli do tej pory Messenger był domyślną aplikacją do wysyłania i odbierania SMS-ów, trzeba będzie przejść na jakąś inną aplikację. Co istotne, jak wynika z komunikatu, zmiana dotyczy wyłącznie urządzeń z systemem operacyjnym Android. 

Meta informuje o zachowaniu historii wiadomości SMS

Na szczęście nie ma się czego bać, ponieważ Meta informuje, że nadal będzie możliwość uzyskania dostępu do historii wiadomości SMS już za pośrednictwem nowo wybranej aplikacji do obsługi SMS. Należy też dodać, że nawet jeśli samodzielnie nie wybierzemy nowej aplikacji, która będzie obsługiwać wiadomości SMS, będą one z automatu trafiać do domyślnej aplikacji zainstalowanej na urządzeniu, na przykład Wiadomości (dla Androida).

Niestety Meta nie podaje przyczyny rezygnacji z funkcji obsługi wiadomości SMS w Messengerze. Być może za tą decyzją stoi Google, bowiem na stronie centrum pomocy jasno napisane jest, że zmiana dotyczy aplikacji na system Android. Czyżby zatem Google szykował coś swojego, a może chodziło o kwestię bezpieczeństwa? Tutaj możemy jedynie snuć domysły.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Odbierasz wiadomości SMS na Messengerze? Szykuj się na drastyczną zmianę

 0