Odkryto nowe APU AMD. Może napędzać konsolę Xbox Series S

Odkryto nowe APU AMD. Może napędzać konsolę Xbox Series S

Microsoft zapowiedział już high-endową konsolę Xbox Series X, ale od jakiegoś czasu wiadomo także, że gigant z Redmond pracuje również nad słabszą wersją nowego Xboxa, która znana jest pod nazwą kodową Lockhart i ostatecznie może trafić do sklepów jako Xbox Series S. Ten wariant nie doczekał się jeszcze oficjalnego potwierdzenia ze strony producenta, ale najnowsze przecieki sugerują, że prace nad nim mogą postępować. Użytkownik Reddita, znany jako _rogame, odkrył bowiem nowe niezapodziane jeszcze APU AMD, które zapowiada się naprawdę intrygująco. To wyposażone jest bowiem w ośmiordzeniowy CPU Ryzen o częstotliwości taktowania 4,0 GHz i 16 GB pamięci dzielonej pomiędzy RAM i VRAM - 12 GB RAM i 4 GB pamięci wideo. Szczegóły na temat GPU na chwilę obecną są nieznane.

Ujawnione APU zapowiada się naprawdę intrygująco i możemy mieć tu właśnie do czynienia z ukałdem, który trafi do Xbox Series S (Lockhart).

Odkryto nowe APU AMD. Może napędzać konsolę Xbox Series S

_rogame spekuluje, że możemy mieć tu właśnie do czynienia z APU, który trafi do Xbox Series S (Lockhart) lub ewentualnie nową wersją układu Fireflight, który napędzał chińską konsolę Subor Z+. Z racji tego, że zespół odpowiedzialny za Subor został rozwiązany w ubiegłym roku, wersja na temat APU dedykowanego konsoli Microsoftu wydaje się być zdecydowanie bardziej prawdopodobna. Poznaliśmy także wyniki benchmarków 3DMARK 11 i 3DMark Time Spy tego układu i trzeba przyznać, że te nie są szczególnie imponujące, gdyż plasują GPU na poziomie karty graficznej GeForce GTX 980. Niemniej jednak, nieupubliczniony wynik w Time Spy dla tego APU jest zdecydowanie wyższy od tego pierwszego i biorąc pod uwagę dość wczesny etap prac nad procesorem, tego typu rozbieżności nie są niczym nadzwyczajnym.        

Jeśli rzeczywiście mamy tu do czynienia z konsolą Xbox Series S (Lockhart), to w takim razie ta może ostatecznie okazać się zdecydowanie wydajniejsza niż pierwotnie zakładano. Dotychczasowe przecieki sugerowały bowiem, że celować będzie w moc obliczeniową na poziomie 4 TFLOPów. Z kolei wspomniany prywatny wynik w Time Spy plasuje to APU w terytorium karty graficznej Radeon RX 5600 XT, powyżej 7 TFLOPów. Jak na razie jednak to tylko spekulacje i lepiej wstrzymać się do oficjalnej prezentacji konsoli, ponieważ do jej premiery jeszcze wiele może ulec zmianie. Jak tylko dowiemy się więcej w temacie, możecie spodziewać się nowych wieści na temat next-genów Microsoftu.      

Pokaż / Dodaj komentarze do: Odkryto nowe APU AMD. Może napędzać konsolę Xbox Series S

 0