Odświeżony layout YouTube dostępny dla użytkowników z Polski

Odświeżony layout YouTube dostępny dla użytkowników z Polski

YouTube od jakiegoś czasu testuje zmiany w odtwarzaczu, które są krytykowane przez użytkowników. Spekulowano, że w wyniku hejtu Google zaniechało dalszych eksperymentów, lecz nic bardziej mylnego. Platforma nie tylko kontynuuje proces zmian, ale jednocześnie udostępnia je wybranej grupie z Polski.

Odświeżona wersja odtwarzacza YouTube jest dostępna w Polsce, chociaż dla wybranych użytkowników. Jak wynika z informacji podanej na stronie YT grono to zostało rozszerzone, bowiem do udziału w testach kwalifikują się wybrani subskrybenci usługi YouTube Premium. Testy nowego odtwarzacza potrwają do 1 lipca 2024 roku. Wtedy nie wiadomo czy wersja finalna będzie udostępniona wszystkim, czy rozpoczęty zostanie kolejny etap eksperymentów.

Odświeżony layout odtwarzacza jest dostępny dla użytkowników z Polski. Udział w testach może brać udział wybrana grupa.

Nowy layout YouTube dostępny w Polsce

Jeżeli jesteście zainteresowany zmianami i macie aktywny abonament Premium wówczas należy skorzystać z podanej strony internetowej, gdzie klikamy przycisk "Wypróbuj" i odświeżamy stronę. Wtedy powinniśmy zobaczyć nowy odtwarzacz YouTube.

W proponowanych zmianach layout wyróżniał sekcję komentarzy obecnie widoczną na dole a po odświeżeniu przeniesioną na prawą stronę. To nie wszystko, gdyż nazwa filmu nie była widoczna na dole, tylko przeniesiona na prawą stronę. Całość przypomina odtwarzacz transmisji na żywo, gdzie sekcje komentarzy bez opisu i nazwy materiału dostępne są po prawej stronie.

Z jednej strony ma to swoje plusy, ponieważ nie musimy przewijać strony w dół, by czytać komentarze i zapoznać się z opisem filmu. Z drugiej wszystko wydaje się nieintuicyjnie i kiepsko przemyślane. Może po testach i zasięgnięciu opinii społeczności Google dokona zmian.

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Odświeżony layout YouTube dostępny dla użytkowników z Polski

 0