Office Professional 2019 trafił do sprzedaży. Polska cena zwala z nóg

Office Professional 2019 trafił do sprzedaży. Polska cena zwala z nóg

Office 2019 to pakiet biurowy, który w założeniu ma zastąpić obecny na rynku od września 2015 roku i stanowiący alternatywę dla usługi Office 365, zestaw Office 2016. Nowa wersja oprogramowania trafiła już do sprzedaży, ale dotychczas nie były znane jej oficjalne polskie ceny. Wiedzieliśmy za to, że Amerykanie muszą liczyć się z wydatkiem rzędu 439 dolarów, co w przeliczeniu daje nam około 1600 złotych. Zgodnie z cennikiem podanym w oficjalnym polskim sklepie Microsoftu, za Office 2019 należy zapłacić jednak dokładnie... 2499 złotych! Oczywiście rozumiemy, że jest to wydanie Office Professional 2019, zawierające wszystkie najlepsze elementy wykraczające poza standardową wersję, której notabene na ten moment nie uświadczymy, ale cena produktu mocno przewyższa amerykańską i dla przeciętnego Kowalskiego jest nie do zaakceptowania.

Polska cena pakietu Office Professional 2019 wynosi 2499 zł. Jest to dożywotnia licencja przyznawana wyłącznie na jeden komputer.

Office Professional 2019 trafił do sprzedaży. Polska cena zwala z nóg

Fakt faktem, wspomniany pakiet dedykowany jest nie tylko prywatnym osobom, ale przede wszystkim firmom, w tym klientom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą, ale co z tego, skoro kwota 2499 zł obejmuje wyłącznie licencję na jedno stanowisko. Teoretycznie jeżeli Office 2019 nabędzie duża korporacja, zatrudniająca mnóstwo pracowników, to musi liczyć się z ogromnymi kosztami (chociaż z drugiej strony zapewne wszelkie organizacje, szkoły czy firmy opierają się na nieco lepszych warunkach). Jednak bez wątpienia przytoczona cena uderza przede wszystkim w prywatne osoby zainteresowanie takim produktem. A co dokładnie wchodzi w skład tego pakietu biurowego? Patrząc na cenę, nic szczególnego - otóż po zakupie w ramach dożywotniej licencji na 1 komputer, przeznaczonej do użytku domowego i komercyjnego, dostajemy standardowe programy: Word, Excel, PowerPoint, OneNote, Outlook, Publisher i Access. Do tego wsparcie producenta, lecz tylko przez pierwsze 60 dni od momentu uruchomienia aplikacji.

Prawdę powiedziawszy, Office Professional 2019 za cenę 2499 zł to kompletnie nieopłacalna inwestycja, z kolei proponowana przez krajowy oddział Microsoftu stawka pozwala sądzić, że ktoś tam poważnie przesadził z oceną zamożności Polaków, których w dużej mierze nie stać na taki wydatek. Poza tym, najnowsza edycja Office'a nie otrzyma w przyszłości żadnych nowych funkcji ani poprawek poza standardowymi aktualizacjami bezpieczeństwa. Tym samym, jedyne rozsądne wyjście to pozostanie przy dotychczasowym oprogramowaniu lub korzystanie z darmowych odpowiedników. Dodatkowo, ciężko nie odnieść wrażenia, że Microsoft usilnie stara się nas przekonać do Office 365, czyli usługi chmury dostępnej w ramach regularnego abonamentu.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Office Professional 2019 trafił do sprzedaży. Polska cena zwala z nóg

 0