Ofiara strzelaniny na turnieju e-sportowym pozywa Electronic Arts

Ofiara strzelaniny na turnieju e-sportowym pozywa Electronic Arts

Electronic Arts stara się maksymalnie wesprzeć ofiary strzelaniny w Jacksonville na Florydzie, która zabrała życia dwóch profesjonalnych graczy i zapewnia o wzmocnieniu ochrony na przyszłych wydarzeniach. Niestety to za mało i zbyt późno dla jednego z poszkodowanych, który został dwukrotnie postrzelony. W związku z tym Electronic Arts jako organizator imprezy oraz sześć innych podmiotów zostało pozwanych za rażące zaniedbania. Jacob Mitich może mówić mimo wszystko o szczęściu, bo pomimo dwóch postrzałów otrzymanych na kwalifikacjach do turnieju w Madden 2019, udało mu się zachować życie. Mężczyzna pozywa jednak EA, które zawiodło w zapewnieniu "bezpieczeństwa i chronionego otoczenia", wybierając na przeprowadzenie kwalifikacji do turnieju niebezpieczne miejsce, jakim jest ciesząca się złą sławą galeria handlowa. Pozew obejmuje również m.in. galerię Jacksonville Landing oraz lokalną pizzerię Chicago Pizza.

Jedna z ofiar strzelaniny podczas lokalnych kwalifikacji do turnieju online Madden Championship Series w Jacksonville na Florydzie domaga się od Electronic Arts odszkodowania za rażące zaniedbania.

Póki co nie ujawniono jak wysokie są żądania Jacoba, jednakże sprawa jest w rękach Jamesa Younga, prawnika z firmy Morgan & Morgan, która specjalizuje się w uzyskiwaniu odszkodowań po różnego rodzaju obrażeniach. Young podkreśla, że Mitich i jego ekipa zaufali gospodarzowi wydarzenia oraz organizatorom, uważając, że impreza jest tak bezpieczna, jak każdy mógłby przypuszczać. "To zaufanie zostało unicestwione gdy padły strzały w kierunku tłumu. W połączeniu z rzekomą skrajną porażką w zapewnieniu adekwatnej ochrony, rezultaty były tragiczne. Pozew ten ma na celu powstrzymanie osób odpowiedzialnych i upewnienie się, że gracze jak Jake, mają możliwość zbierania się razem w pogoni za swoją pasją, bez obawy o swoje życie" - mówił prawnik w oświadczeniu.

Strzelanina podczas e-sportowego turnieju, trzy osoby nie żyją

Pozew wykracza poza wydawcę gry Madden i obejmuje również Jacksonville Landing, które w pozwie jest określone jako "siedlisko niebezpieczeństw, przemocy i często śmiertelnej aktywności", wliczając w to podobne zdarzenia z udziałem broni palnej i noży, które poprzedzały turniej. Electronic Arts utrzymuje, że jest w pełni skupione na wspieraniu ofiar i każdego dotkniętego tym tragicznym wydarzeniem i planuje wydać 1 milion dolarów na pomoc osobom bezpośrednio dotkniętych tragedią. Dotyczy to głównie rodzin ofiar zabitych graczy: Eli ‘TrueBoy’ Claytona oraz Taylora ‘SpotMeplzzz’ Robertsona oraz innych poszkodowanych w strzelaninie, takich jak postrzelony Jacob Mitich.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ofiara strzelaniny na turnieju e-sportowym pozywa Electronic Arts

 0