Oficjalne: IEM Katowice z turniejem rangi MAJOR!

Oficjalne: IEM Katowice z turniejem rangi MAJOR!

W dniu dzisiejszym polski esport wszedł na najwyższy z możliwych poziomów. Podczas konferencji prasowej ESL Polska na świat wyszła nowina, iż podczas Intel Extreme Masters w 2019 roku odbędzie się turniej Counter Strike: Global Offensive rangi Major. Jest to pierwszy w historii turniej Major podczas IEM w Katowicach.

Informacja ta została podana przez rzecznika prasowego ESL Polska - Adriana Kostrzębskiego. Intel oraz ESL od lat tworzą jedne z największych wydarzeń esportowych - Intel Extreme Masters. Kilkunastoletnia tradycja tego wydarzenia skłoniła twórców serii Counter Strike do przyznania turniejowi rangi Majora. Warto też wspomnieć, iż nadchodzący IEM będzie najlepszy pod względem finansowym w historii. W ciągu trzech tygodni, w dniach 14 lutego - 3 marca, światowa czołówka będzie walczyć o nagrody z puli, która wynosić będzie aż 1.000.000 dolarów! Turniej będzie podzielony na 3 fazy, Challenger Stage, Legends Stage oraz Champions Stage.

"Major" po kilku latach przerwy wraca do katowickiego Spodka, aby zgromadzić rzeszę fanów Counter Strike

 

 

W pierwszej części turnieju (14-20.02) weźmie udział 16 ekip, a rozgrywki odbędą się w ESL Arena w Katowicach. W drugiej fazie (21-24.02) najlepsze 16 drużyn zawalczy o awans do play-off w Międzynarodowym Centrum Kongresowym. Ostatni etap (28.02-03.03) to faza play-off. Odbędzie się ona w katowickim Spodku - stolicy polskiego esportu. Organizatorzy nie kryją, iż katowicki IEM może być największym wydarzeniem z dziedziny sportów elektronicznych w historii.

– IEM Katowice stał się jednym z najbardziej znanych esportowych turniejów na świecie – mówi Michał Blicharz, wiceprezes Pro Gaming w ESL. – Spodziewam się, że połączenie dziedzictwa IEM z powagą Mistrzostw Valve Major sprawi, że będzie to najbardziej widowiskowe wydarzenie IEM w historii.

Intel Extreme Masters Katowice łączy najlepszych graczy, fanów i technologie, co roku przewyższając oczekiwania gamingowej społeczności – powiedział John Bonini, Vice President and General Manager of the VR, Gaming and Esports Group w Intelu. – Podczas mistrzostw Valve Major w CS:GO w 2019 roku dostarczymy naszym fanom oglądającym rozgrywki na żywo oraz w internecie jeszcze więcej emocji — od elitarnego turnieju po najlepsze gamingowe technologie.

Nam, jako fanom, nie pozostaje już nic innego, jak czekać. Takie wydarzenie nie zdarza się codziennie, co więcej, może być to przełomowy moment polskich sportów elektronicznych. To co, z kim widzimy się w Spodku?

 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oficjalne: IEM Katowice z turniejem rangi MAJOR!

 0