Oficjalnie: AMD Radeon RX 480 posiada możliwość instalacji złącza DVI, ale...

Oficjalnie: AMD Radeon RX 480 posiada możliwość instalacji złącza DVI, ale...

Kiedy do Internetu wyciekły pierwsze zdjęcia nadchodzącego Radeona RX 480, pojawiły się narzekania na brak złącza DVI. AMD postanowiło uspokoić użytkowników i za pośrednictwem oficjalnego konta w serwisie reddit, potwierdziło możliwość instalacji DVI na swoim najnowszym akceleratorze. Co prawda w referencyjnym projekcie tego gniazda nie przewidziano, jednak na laminacie znalazło się miejsce dla stosownych padów sygnałowych, które umożliwiają uzupełnienie braku przez producentów AIB.

Niestety wciąż nie wiemy, czy chodzi o cyfrowo-analogowe DVI-I, czy wyłącznie o standard cyfrowy, który nie umożliwia stosowania adapterów D-Sub (VGA). Czerwoni już jakiś czas temu porzucili sygnał analogowy, rezygnując z niego kolejno w seriach: R9 290, R9 390 i R9 Fury. Trzeba jednak pamiętać, że wszystkie wymienione powyżej układy to produkty topowe, skierowane przeważnie do osób często zmieniających swój sprzęt. Tacy użytkownicy niemal na pewno nie posiadają już monitorów z trącającym myszką D-Subem. Tymczasem RX 480 ma być ofertą na każdą kieszeń, a co za tym idzie może trafić także do właścicieli starszych bądź ekonomicznych ekranów.

Dla przypomnienia, referencyjne Radeony RX 480 powinny pojawić się w sklepach już 29 czerwca, rozpoczynając generację o kodowej nazwie Polaris, czyli pierwszą serię kart graficznych zrealizowaną w procesie technologicznym 14 nm FinFET. Jeśli wierzyć zapewnieniom AMD, czterysta-osiemdziesiątka wystartuje w cenie 199 dolarów.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oficjalnie: AMD Radeon RX 480 posiada możliwość instalacji złącza DVI, ale...

 0