Oficjalnie: gry Electronic Arts trafią na Steam

Oficjalnie: gry Electronic Arts trafią na Steam

Piekło zamarzło, a świat stanął w miejscu. Tak można pokrótce skomentować podjętą i oficjalnie ogłoszoną przez Electronic Arts decyzję o powrocie gier popularnego wydawcy na platformę swojego największego rywala, jakim bez wątpienia pozostaje Steam. Pierwszymi produkcjami udostępnionymi w sklepie Valve będą m.in. The Sims 4, Unravel Two, Apex Legends, Battlefield 5 oraz FIFA 20. Nowością, która zadebiutuje nie tylko na Origin, ale też na Steam będzie z kolei Star Wars Jedi: Fallen Order (produkt możecie już zamówić przedpremierowo). Niestety na pojawienie się tytułów zawierających tryb wieloosobowy musimy poczekać do przyszłego roku, ponieważ Elektronicy w pierwszej kolejności dodadzą gry nastawione na rozgrywkę single player. Co ważne to nie jedyna istotna nowość wynikająca z nawiązanej współpracy EA oraz Valve.

EA potwierdziło nawiązaną z Valve współpracę, w wyniku której gry wydawcy trafią także na Steam.

Na Steam pojawi się bowiem flagowa usługa subskrypcyjna EA Access. Premierę wydawca przewidział na okres wiosny 2020 roku. Oznacza to, że najpewniej użytkownicy najpopularniejszej platformy z grami dostaną wszelkie produkcje obecne w skarbnicy EA Access np. serię Mass Effect, Battlefield, The Sims oraz wiele, wiele innych, chociaż żadna lista nie została w tym przypadku jeszcze potwierdzona. Warto podkreślić, że to następne miejsce, w którym pojawi się oferta abonamentowa Elektroników zaraz po konsolach Xbox One i PlayStation 4. W opublikowanym komunikacie potwierdzono ponadto, że użytkownicy obu platform otrzymają opcję wspólnego grania.

Cóż, bez wątpienia jest to dla społeczności bardzo dobra decyzja natomiast nieco dziwna, jeśli chodzi o Electronic Arts, które postanowiło nawiązać współpracę z rynkowym rywalem. W przypadku usługi EA Access należy uiszczać opłatę w wysokości 14,99 złotych miesięcznie lub zapłacić za całoroczny dostęp kwotę 79,99 zł. Oprócz tego na Origin dostępna jest także oferta Premier zawierająca najnowsze gry, aczkolwiek w tym przypadku trzeba liczyć się z wydatkiem 59,90 zł co 30 dni bądź 419,90 złotych rocznie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Oficjalnie: gry Electronic Arts trafią na Steam

 0