Ogromna aktualizacja aplikacji GeForce Experience - Kompletnie odmieniony interfejs, nowe funkcje

Ogromna aktualizacja aplikacji GeForce Experience - Kompletnie odmieniony interfejs, nowe funkcje

Aplikacja GeForce Experience to nieodłączny element sterownika Nvidia ForceWare, który pozwala zoptymalizować ustawienia gier, a także uzyskać dostęp do funkcji takich jak ShadowPlay. Przez lata pakiet Zielonych był systematycznie rozwijany, jednakowoż rozbudowa funkcjonalności nie szła w parze ze zmianamy w interfejsie graficznym. Aż do teraz, bo oto w Internecie pojawił się GeForce Experience 3.0, kompletnie redefiniujący wygląd UI.

GeForce Experience 3.0 wprowadza nowy wygląd, a ponadto umożliwia trzymanie ustawień w chmurze. Tym samym konieczne stało się posiadanie bezpłatnego konta.

Programiści dokonali podziału interfejsu na dwie sekcje. Jedna umożliwia optymalizację gier, a druga - dostęp do autorskich technik Nvidii, np. Ansel i GameStream. Ponadto tam też zaktualizujemy sterownik graficzny do najnowszej możliwej wersji. Z punktu widzenia gracza, największą nowością jest możliwość podziału gier w bibliotece ze względu na powiązanego klienta DRM. I tak wylistowane tytuły mogą zostać opatrzone stosowną ikonką (Steam, Origin, Uplay, etc.). Co ważne, GeForce Experience 3.0 korzysta z chmury do przechowywania danych. Tak więc ustawienia możemy przenosić pomiędzy wszystkimi swoimi komputerami. Warunkiem jest tylko posiadanie bezpłatnego konta, skądinąd niezbędnego do uruchomienia aplikacji.

Docelowo odświeżony Experience, zgodnie z tradycją, trafi do pakietu ForceWare, lecz dostępna obecnie kompilacja jest wersją rozwojową, a zatem oprogramowanie trzeba pobrać oddzielnie. Niezbędne pliki znajdują się na oficjalnej witrynie Nvidii. Oczywiście pobranie aplikacji nie wymaga żadnych opłat.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromna aktualizacja aplikacji GeForce Experience - Kompletnie odmieniony interfejs, nowe funkcje

 0