Ogromna fala banów w PUBG Mobile, zbanowane ponad 1,6 miliona kont

Ogromna fala banów w PUBG Mobile, zbanowane ponad 1,6 miliona kont

Oszuści byli zawsze sporym problemem w grze mobilnej PUBG Mobile. Popularny battle-royale co jakiś czas informuje graczy o postępach walki z cheaterami. Tym razem wynik jest naprawdę imponujący. Pomiędzy 2 a 8 kwietniem zbanowano bowiem 1 620 242 konta. Taka liczba tylko uświadamia o skali problemu. Poznaliśmy także jakie to były oprogramowania. Najpopularniejszymi cheatami były auto-aimy i x-ray vision - dotyczyły aż 42% przypadków (po 21%). Auto-aim ułatwia graczom strzelanie, zazwyczaj nakierowując celownik wprost w głowę przeciwnika. X-ray vision zaś to popularny wall-hack, dzięki któremu widzimy wrogów przez ściany, uzyskując tym samym przewagę. W PUBG Mobile popularne są także speed hacki odpowiadające za 17% zbanowanych kont. To oprogramowanie, dzięki któremu możemy szybciej poruszać się po mapie szybciej niż inni. 8% to modyfikacje modeli, 5% to modyfikacje miejsc zadawania obrażeń. Pozostałe 28% to "inne". 

Walka z cheaterami w PUBG Mobile trwa - początkiem kwietnia zbanowano ponad 1,6 miliona kont.

Dowiedzieliśmy się także w jakiej randze przebywa najwięcej cheaterów. Okazuje się, że... w tej najsłabszej, czyli Bronze. Wynika to zapewne z tego, że słabi gracze chcą uprościć sobie rozgrywkę, ale używają także oprogramowań niskiej jakości, które są szybko wykrywane. Na tyle szybko, że taki oszust nie zdąży awansować do wyższej rangi. Pełne zestawienie wygląda następująco:

  • Bronze: 40%
  • Silver: 11%
  • Gold: 8%
  • Platinum: 10%
  • Diamond: 12%
  • Crown: 11%
  • Ace: 7%
  • Conqueror: 1%

PUBG Mobile walczy z cheaterami poprzez wbudowany system, który wykrywa problematyczne oprogramowania. System jednak nie jest doskonały i niektórzy hakerzy potrafią tak stworzyć cheata, że ten nie zostanie rozpoznany. Z tego względu gracze sami mogą zgłaszać podejrzane konta poprzez raportowanie. Przycisk ku temu służący znajduje się po zakończeniu meczu, gdy wyświetlana jest lista wyników. Wówczas taki przypadek jest oceniany indywidualnie. 

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromna fala banów w PUBG Mobile, zbanowane ponad 1,6 miliona kont

 0