Ogromna sprzedaż serii Wiedźmin w ciągu 10 lat

Ogromna sprzedaż serii Wiedźmin w ciągu 10 lat

Polski deweloper może otwierać szampana i świętować kolejny finansowy sukces, bowiem jak ujawnili Wiedźmin dotychczas rozszedł się w imponującej liczbie egzemplarzy.

W ujawnionym raporcie finansowych CD Projekt podał liczbę sprzedanych egzemplarzy Wiedźmina od momentu premiery pierwszej części, a więc okres obejmuje łącznie 10 lat dystrybucji. Otóż do końca 2017 roku na całym świecie rozeszło się 33 miliony sztuk tej wspaniałej serii. Zgodnie z przypuszczeniami większość dochodów wygenerowała najbardziej doceniona trzecia odsłona wraz z dodatkami "Serca z kamienia" oraz "Krew i Wino". Do ciekawostek z całą pewnością należy fakt, że Wiedźmin 3 rozszedł się lepiej w ubiegłym roku niż dwa lata wcześniej. Najwięcej osób zakupiło grę na komputery osobiste (50%), za nimi plasuje się PlayStation 4 (35%) i Xbox One (15%). W 2016 roku większość zysków pochodziła z konsol (PS4 42%, XO 14%).

33 miliony sprzedanych kopii, to doprawdy wspaniała liczba, a plany na przyszłość CD Projekt RED są bardzo interesujące

Rodzima firma podkreśla niezwykłą dumę z osiągniętego wyniku i zauważa, że mimo zmieniającego się trendu względem platform, PC-ty mają najdłuższy cykl życia, jeśli chodzi o ich produkt. Jednocześnie warto zaznaczyć, że studio poinformowało o pracach nad aż dwoma wysokobudżetowymi tytułami RPG (mówimy więc już nie tylko o Cyberpunku 2077). Niestety nie mamy pojęcia, o jaką grę chodzi, aczkolwiek myśl o powrocie do uniwersum Wiedźmina wydaje się być oczywista. Dodatkowo, jeżeli jedna z nich ma pojawić się w przeciągu najbliższych trzech lat to wkrótce, powinniśmy oczekiwać oficjalnej zapowiedzi. Kto wie może właśnie na najbliższych targach E3 Redzi, pokażą nie trailer Cyberpunka 2077, a tajemniczego projektu?

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromna sprzedaż serii Wiedźmin w ciągu 10 lat

 0