Ogromna wpadka Samsunga. Zapraszają na premierę Galaxy 21, pisząc z... iPhone'a

Ogromna wpadka Samsunga. Zapraszają na premierę Galaxy 21, pisząc z... iPhone'a

Samsung w ubiegłym tygodniu zaprosił na wydarzenie Galaxy Unpacked "Everyday Epic", podczas którego zostaną zaprezentowane nowe smartfony koreańskiego producenta. Prezentacja będzie transmitowana już za kilka godzin, a wcześniej specjaliści od marketingu postanowili przypomnieć o wydarzeniu i nadchodzących modelach Galaxy S21. Standardowe działania reklamowe, co mogło więc pójść źle? Marketingowcy stali się pośmiewiskiem (o ile to nie sabotaż na zlecenie), bo wpis zachęcający do oglądania premiery nowych smartfonów Samsunga, wysłano z ich największego konkurenta - iPhone'a. Wpadkę taką zaliczył na Twitterze amerykański oddział "Samsung Mobile US". Pracownik widocznie zapomniał, że wpisy publikowane z systemu iOS są oznaczane przez aplikację i w tweecie widnieje piękny napis "Twitter from iPhone".

Amerykański dział Samsunga na kilka godzin przed premierą Galaxy S21 zapraszał na wydarzenie, pisząc z... iPhone'a.

Reklamowanie jednego producenta, korzystając z urządzenia jego konkurenta z pewnością nie wygląda dobrze. Nie wiadomo jak zostanie ukarany zespół marketingowy Samsunga w USA otrzyma za popełnienie takiego błędu, ale biorąc pod uwagę, że premiera Galaxy S21 ma nastąpić za kilka godzin, kara może być surowa. Z oczywistych powodów tweet został usunięty, ale wpadka została zauważona i utrwalona. Zaskakujące jest, że nie jest to pierwsza pomyłka tego typu, a mimo to wciąż popełniane są tak głupie błędy. Wystarczyło przełączyć się na chwilę na urządzenie Samsunga, czy wysłać wpis z komputera.

Jak klienci mają zainteresować się nowymi Galaxy 21, skoro nawet pracownicy Samsunga reklamują go korzystając z iPhone'ów? Dziś nastąpi premiera nowych urządzeń Samsunga. Rodzina Galaxy S21 będzie składać się z trzech modeli:  zwykłego Galaxy S21, Galaxy S21 Plus i Galaxy S21 Ultra. Jest bardzo prawdopodobne, że oprócz nowych smartfonów Koreańczycy pokażą również słuchawki Galaxy Buds Pro. Opis nowych urządzeń znajdziecie u nas zaraz po premierze, a w międzyczasie możecie sprawdzić nieoficjalne specyfikacje: Ogromny wyciek informacji o Samsungach Galaxy S21 i S21 Plus. O tych modelach wiemy już wszystko.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromna wpadka Samsunga. Zapraszają na premierę Galaxy 21, pisząc z... iPhone'a

 0