Ogromne problemy graczy z FIFĄ 21 na niemal wszystkich platformach

Ogromne problemy graczy z FIFĄ 21 na niemal wszystkich platformach

Chociaż oficjalna premiera FIFY 21 zaplanowana jest na 9 października 2020 roku, to część graczy już od wczoraj (1 października) mogła dołączyć do gry. Wystarczyło nabyć odpowiednią wersję produkcji lub wykupić jeden z abonamentów EA Play. Niestety, nie wszystkim było dane uruchomić grę, nawet pomimo spełniania do tego warunków. Już pierwszego dnia wielu graczy miało ogromne problemy, żeby w ogóle pobrać nową produkcję EA Sports. Serwery FIFY 21 nie wytrzymały ogromnego zainteresowania. Poszkodowani byli użytkownicy przede wszystkim trzech platform - PlayStation 4, Xbox One oraz Steam. Z doniesień wynika, że najmniej problemów mieli gracze, którzy zdecydowali się na granie za pośrednictwem Origina.

Już pierwszego dnia mnóstwo graczy miało problem z pobraniem oraz uruchomieniem FIFY 21.

Na początku najwięcej problemów z grą mieli gracze konsolowi, u których źródłem niezadowolenia okazała się aplikacja EA Play. Krótko po nich trudności z pobraniem oraz uruchomieniem FIFY 21 zaczęli zgłaszać również użytkownicy Steama (od niedawna gry Electronic Arts są dostępne również na tej platformie). Wszystko było spowodowane ogromnym zainteresowaniem. Prawdopodobnie po części jest to wina braku wersji demonstracyjnej gry. Do tej pory gracze mieli okazję zapoznać się z nową wersją gry piłkarskiej właśnie za pośrednictwem dema. W tym roku z tego zrezygnowano, więc spora grupa osób postanowiła zapłacić 15 zł za najtańszy abonament EA Play, aby przez 10 godzin móc sprawdzić grę. Wygląda na to, że zainteresowanie FIFĄ 21 jest tak duże, że serwery sobie z nim nie poradziły.

To nie pierwszy raz, gdy FIFA ma problemy w dniu premiery. Podobne historie zdarzały się już wielokrotnie i po raz kolejny EA Sports nie było odpowiednio przygotowane. Zresztą gracze niemal od zawsze narzekają na jakość serwerów, przez które często dochodzi do przypadkowych rozłączeń, które później są zaliczane jako porażka. Standardem są też mecze z ogromnymi lagami, przez które o zwycięstwie często decyduje bardziej przypadek niż umiejętności. Jako osoba, której udało się wczoraj zagrać kilka meczów mogę od siebie dodać, że pojawiają się też problemy z zadaniami. Niektóre albo nie są w ogóle zaliczane (pomimo spełnienia warunków), albo są zaliczane z opóźnieniem. Miejmy nadzieję, że dzisiaj będzie już lepiej.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromne problemy graczy z FIFĄ 21 na niemal wszystkich platformach

 0