Ogromne zyski NVIDII ze sprzedaży grafiki do kopania kryptowaluty

Ogromne zyski NVIDII ze sprzedaży grafiki do kopania kryptowaluty

NVIDIA może świętować kolejny sukces, ponieważ jak wynika z najnowszych statystyk zarobili oni dość poważne pieniądze ze sprzedaży rozwiązań mających szczególne wzięcie u maniaków kopania kryptowaluty.

Chociaż dla producentów kart graficznych zainteresowanie kryptowalutami jest dobrą wiadomością, tak zwyczajni fani nowinek technologicznych, którzy chcą zaopatrzyć się w nowe modele mają powody do narzekania. Dyrektor generalny firmy, Jensen Huang, zauważył podczas konferencji, że górnicy wydobywający tę walutę kupili w ciągu kwartału wiele układów GPU, co spowodowało wzrost cen przez występujący niedobór produktów na rynku. NVIDIA ogłosiła na początku tygodnia, że braki w dostawach zostały zmniejszone, a karty z serii GeForce 10 ponownie są dostępne w sklepach bez większego kłopotu. Niestety kontrole przeprowadzone zarówno przez fanów, jak i ekspertów udowodniły, iż jest to tylko częściowa prawda, ponieważ jedyne układy będące bez trudu do dostania, to GTX 1070 wyceniany na 399 dolarów oraz Titan XP za 1200 USD.

NVIDIA wygenerowała 289 milionów dolarów dzięki sprzedaży kart graficznych przeznaczonych do wydobywania kryptowaluty 

Z kolei karty GTX 1080 Ti, GTX 1080, GTX 1070 Ti i GTX 1060 są dalej prawie niedostępne w wielu sklepach. Popularny producent zanotował w bieżącym kwartale rekordowe dla siebie przychody sięgające 3,21 miliarda dolarów, co stanowi wzrost o 66% w stosunku do wygenerowanego rok temu 1,94 mld. Mimo wszystko Huang zdawał się być bardziej podekscytowany zagadnieniem sztucznej inteligencji aniżeli przytoczonymi statystykami. Zaznaczył bowiem, iż spowolnienie rozwoju tradycyjnej technologii komputerowej wymusiła pójście w stronę udoskonalonego AI zaś procesor graficzny Tensor Core opracowany przez inżynierów Nvidia jest tego idealnym przykładem. Notabene oczekuje się, że sprzedaż kart wykorzystywanych wyłącznie do celów kopania kryptowaluty spadnie w o kilka procent w trwającym aktualnie kwartale.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromne zyski NVIDII ze sprzedaży grafiki do kopania kryptowaluty

 0