Ogromny błąd Samsunga. Smartfony same rozsyłają zdjęcia użytkowników

Ogromny błąd Samsunga. Smartfony same rozsyłają zdjęcia użytkowników

Niektórzy użytkownicy smartfonów marki Samsung zaczęli narzekać, że ich urządzenia nieoczekiwanie same wysyłają zdjęcia do kontaktów zapisanych w książce adresowej.

Według wpisów na portalu Reddit oraz na oficjalnym forum wsparcia, do urządzeń, których dotyczy błąd zaliczają sie również Galaxy S9 oraz Galaxy Note 8. Posiadacze smartfonów utrzymują, że domyślna aplikacja do obsługi wiadomości Samsunga na urządzeniach Galaxy, wysyła zdjęcia do losowych kontaktów, jednak nie pozostawia po tym żadnej informacji. Jest to dość niepokojąca sytuacja, biorąc pod uwagę, że wszelkie zdjęcia, włącznie z tymi najbardziej pikantnymi mogą trafić do każdego, włącznie z rodziną i szefem. Jeden z użytkowników opisuje przypadek, gdy cała jego galeria została wysłana w środku nocy do innej osoby. Całe szczęście, że w tym przypadku była to jego partnerka, a on nie miał nic do ukrycia. W aplikacji nie było śladu po wysłanych fotkach, widać za to je było w bilingu od operatora komórkowego. 

Aplikacja Samsung Messages bez wiedzy użytkownika wysyła zdjęcia do losowych konaktów

Część osób winą za ten stan obarcza T-Mobile, uważając, że błąd ma związek z aktualizacjami RCS (Rich Communication Services). Operator jednak temu stanowczo zaprzecza, wskazując Samsunga jako winowajcę całego zamieszania. Producent jednocześnie poinformował, że jest świadom problemu i trwają prace nad odpowiednią poprawką, oświadczenie to jednak z pewnością nie poprawi humoru osobom, których zdjęcia już zdążyły zostać wysłane w świat. Problem dotyczy jedynie smartfonów z aplikacją Samsung Messages. Jeśli nie posiadacie jej na swoim urządzeniu, to nie macie powodów do zmartwień. W przeciwnym razie najlepiej odebrać aplikacji uprawnienia pozwalające na dostęp do zdjęć, lub przerzucić się na inną aplikację do odbioru wiadomości, przynajmniej do czasu aż Samsung nie upora się z problemem. Zalecamy sprawdzić również bilingi, w poszukiwaniu nieoczekiwanych wpisów świadczących o problemie.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromny błąd Samsunga. Smartfony same rozsyłają zdjęcia użytkowników

 0