Ogromny pożar w głównej fabryce MSI w Chinach

Ogromny pożar w głównej fabryce MSI w Chinach

Firma MSI to jeden z największych na świecie producentów podzespołów i peryferiów PC, szczególnie z segmentu gamingowego i bez wątpienia w ostatnim czasie  jej linie produkcyjne pracują na pełnych obrotach, a to w związku z licznymi premierami sprzętu komputerowego i wysokim zapotrzebowaniem ze strony konsumentów w dobie pandemii koronawirusa. Wygląda jednak na to, że przedsiębiorstwo wkrótce może mieć ogromne problemy z podażą swoich produktów i w obecnej sytuacji to fatalna wiadomość dla MSI. Jak donoszą bowiem użytkownicy Twittera oraz Reddita, w jednej z największych fabryk firmy w Chinach, w mieście Kunshan, dostrzeżono ogromny pożar. Jak możecie zobaczyć na krótkim nagraniu poniżej, nad fabryką unoszą się ogromne kłęby dymu.

W jednej z największych fabryk MSI w Chinach, w mieście Kunshan, dostrzeżono właśnie ogromny pożar.

Fabryka w Kunshan to swoiste produkcyjne centrum MSI, jest jednym z najważniejszych tego typu ośrodków dla tajwańskiego przedsiębiorstwa. Co prawda samo nagranie nie pokazuje dobrze skali zjawiska, a producent na chwilę obecną jeszcze nie zabrał głosu w tej sprawie, ale sprawa wygląda bardzo poważnie i raczej nie chodzi jedynie o mały wyizolowany pożar. Spodziewać można się więc, że wydarzenie to może rodzić bardzo poważne konsekwencje dla linii produkcyjnych firmy przez cały 2021 rok. Mamy jednak nadzieję, że tak się nie stanie i uda się szybko opanować sytuację i przywrócić fabrykę do pełnej sprawności. Jak na razie jednak wiemy zbyt mało i skazani jestesmy na spekulacje. 

Sytuacja jest bardzo świeża, a jak na razie poza nagraniem samego pożaru praktycznie nic nie wiadomo na temat tego wydarzenia. Trzeba jednak przyznać, że wygląda to bardzo poważnie i miejmy nadzieję, że nikt nie ucierpiał na skutek pożaru. Trzeba przyznać, że MSI nie ma ostatnio szczęścia, ponieważ nie dalej jak w lipcu tego roku donosiliśmy o dość tajemniczej śmierci szefa firmy. Sheng-Chang "Charles" Chiang spadł bowiem z siedmiopiętrowego budynku przedsiębiorstwa. Obecnie trwa śledztwo w tej sprawie, a warto odnotować, że nie jest to pierwszy przypadek, kiedy osoba z sektora technologicznego wypada z budynku w tym regionie. 

Aktualizacja (2020-11-09 19:03:20): MSI oficjalnie potwierdziło informacje na temat pożaru w fabryce, ale nie zdradza jeszcze żadnych szczegółów na temat tego wydarzenia. Z nieoficjalnych informacji wynika, że spaliła się fabryka płytek pcb do laptopów, płyt głównych, kart graficznych, sff i serwerów. Oznacza to pogłębienie problemów z dostępnością produktów z sklepach, w momencie kiedy i tak brakuje już wielu z nich. 

Obserwuj nas w Google News

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromny pożar w głównej fabryce MSI w Chinach

 0