Ogromny sukces Alphabet. Wartość firmy przekroczyła bilion dolarów

Ogromny sukces Alphabet. Wartość firmy przekroczyła bilion dolarów

Alphabet nie jest szczególnie popularną firmą w Polsce, ale warto wiedzieć, że należy do niej jeden z największych technologicznych gigantów w postaci Google. Według dostępnej informacji Alphabet udało się przekroczyć rekordową dla niego wartość rynkową biliona dolarów, dzięki czemu przedsiębiorstwo dołączyło do elitarnego grona amerykańskich bilionerów Amazona, Apple oraz Microsoftu. Przykładowy Amazon był wyceniany powyżej biliona dolarów we wrześniu 2018 roku, zaś teraz jego wartość sięga ponad 900 miliardów dolarów. Również Apple podobnie jak Amazon i Microsoft sukces odniosły w tym samym roku. Warto wspomnieć, że wartość rynkowa producenta iPhone'ów przekracza 1,4 biliona dolarów, z kolei Microsoft wyceniono na prawie 1,3 bln dolarów. Zgodnie z danymi na piątkowym zamknięciu amerykańskiej giełdy wartość Alphabet wyniosła 1 479,52 dolarów.

Wartość Alphabet przekroczyła bilion dolarów i jest to kolejna amerykańska firma zaraz po Apple, Amazonie i Microsofcie, której udało się tego dokonać.

Ogromny sukces Alphabet. Wartość firmy przekroczyła bilion dolarów

Podsumowanie czwartego kwartału Alphabet udostępni dopiero w przyszłym miesiącu i analitycy spodziewają się około 20-procentowego wzrostu rok do roku z przychodami 46,9 mld dolarów. Alphabet założył w październiku 2015 roku duet twórców Google, Larry Page oraz Sergey Brin. Zakres działalności wspomnianego konglomeratu jest dość szeroki i obejmuje nie tylko kwestie technologiczne, ale także nauki biologiczne, badania naukowe czy inwestycje. Alphabet poza samym Google kontroluje także Google Ventures, Google Capital, Google X i Nest Labs. Jednak najważniejsze produkty lub usługi podległe bezpośrednio Google pozostały w jego władaniu i nie zostały przejęte przez spółkę macierzystą.

O przekroczeniu granicy biliona dolarów myśli też Facebook, ale gigant social media musi jeszcze jakiś czas poczekać na ten moment o ile ten w ogóle nastąpi biorąc pod uwagę różne kontrowersje związane z firmą Marka Zuckerberga. Ostatnio włoski sąd orzekł, że dane użytkowników platformy mają wartość ekonomiczną zaś tamtejsza władza uznała, że złamano prawa konsumentów, w konsekwencji Facebook otrzymał karę w wysokości 5 milionów euro.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromny sukces Alphabet. Wartość firmy przekroczyła bilion dolarów

 0