Ogromny sukces Fortnite w wersji na iOS. Gracze wydają mnóstwo pieniędzy

Ogromny sukces Fortnite w wersji na iOS. Gracze wydają mnóstwo pieniędzy

W mniej niż tydzień Fortnite stało się ogromną sensacją również na urządzeniach mobilnych. Gra kontynuuje swój podbój i po sukcesie na komputerach i konsolach, gra pokazała swój potencjał również na smartfonach i tabletach.

W ciągu pierwszych kilkunastu godzin od premiery gry na system iOS, Fortnite wskoczyło na szczyt rankingów pobierania w ponad 40 krajach na całym świecie i można tu mówić o niezwykle udanym debiucie, zwłaszcza biorąc pod uwagę fakt, że aby zagrać, trzeba otrzymać zaproszenie. Nie można tak po prostu pobrać gry i jej uruchomić. Pomimo to gra już zaczęła zarabiać i to duże pieniądze. Dzięki Sensor Tower mamy pierwsze analizy, ukazujące jak dobrze finansowo sobie radzi produkcja Epic Games na smartfonach. Według pierwszych danych szacunkowych, Fortnite w wersji na urządzenia pod kontrolą iOS zarobiło 1,5 miliona dolarów USD w niecały tydzień od premiery.

W niecały tydzień Fortnite zarobiło 1,5 miliona dolarów na zakupach w grze

Trzeba zaznaczyć, że wystarczyły zaledwie 72 godziny, by gracze wydali aż 1 milion z tych 1,5 miliona dolarów USD, które do tej pory zarobiło Fortnite. Stawia to tę produkcję poza zasięgiem gier, które były typowane jako główna konkurencja dla Fortnite. Jak wynika z wykresu produkcje Knives Out i  Rules of Survival w podobnym okresie zarobiły mniej niż 5% tego co osiągnęło Fortnite. Zarobki gry są imponujące nawet w zestawieniu z największymi tytułami mobilnymi ostatnich lat. Gra oparta czysto o kosmetyczne zakupy w aplikacji osiągnęła niemal 30% tego, co udało się takim hitom na urządzenia mobilne jak Pokémon GO (4,9 milion dolarów) oraz Clash Royale (4,6 miliona dolarów) w analogicznym przedziale czasowym dostępności na iOS. Trzeba jednak zaznaczyć, że obie te gry pozwalają na zakup przedmiotów dających przewagę w grze, podczas gdy w Fortnite można kupić tylko kosmetyczne usprawnienia.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromny sukces Fortnite w wersji na iOS. Gracze wydają mnóstwo pieniędzy

 0