Ogromny sukces Grand Theft Auto V. Gra sprzedała się w 115 mln kopii

Ogromny sukces Grand Theft Auto V. Gra sprzedała się w 115 mln kopii

Od premiery Grand Theft Auto V minęło już kilka lat, a gra trafiła zarówno na konsole starej generacji, jak i obecnej oraz komputery. Przez ten okres produkcja Rockstara zdołała spotkać się ze świetnym zainteresowaniem, które oczywiście wraz z biegiem czasu ulegało zmniejszeniu. Bez wątpienia dużą rolę w odniesieniu sukcesów pomógł dopracowany tryb wieloosobowy. Na przestrzeni ostatniego roku tytuł zaczął jednak przeżywać pewnego rodzaju odrodzenie i na nowo zachęcać nie tylko dawnych bywalców, ale także nowych użytkowników do wsiąknięcia w świat Los Santos. Tutaj duża zasługa należy do opracowanej przez fanów modyfikacji roleplay (RP) umożliwiającej graczom wcielenie się w wykreowane przez siebie postaci i odgrywanie ról na wybranym serwerze, a tych szczególnie zagranicznych jest dość sporo.

Grand Theft Auto V sprzedało się w 115 milionach kopii.

Do nagłego wzrostu popularności najpewniej przyczynili się również streamerzy na Twitchu, którzy zaczęli odgrywać przytoczone role w RP. Z ujawnionych ostatnich wyników finansowych Take-Two, czyli wydawcy serii wynika, że GTA V sprzedało się w ponad 115 milionach kopii. Bez wątpienia to imponujące dane i obrazujące wzrost liczby nabywców piątej części. Warto podkreślić, iż kluczową barierę 100 mln sprzedanych egzemplarzy piątka osiągnęła w listopadzie ubiegłego roku oraz 110 milionów w maju 2019 roku. Co ciekawe mimo kilku lat na karku Grand Theft Auto V nadal potrafi brylować na szczytach przebojów. Przykładowo w marcu 2018 roku tytuł trafił na wiodące miejsce na brytyjskiej liście sprzedaży. Sukces odnosi nie tylko flagowa dla wydawcy marka, ale też inna propozycja.

Red Dead Redemption 2 od momentu premiery trafił do rąk 26 mln ludzi, aczkolwiek wynik ten może ulec większej poprawie bowiem do sklepów trafiła wersja dedykowana komputerom, aczkolwiek nie obyło się tutaj bez poważnej wpadki z błędami uniemożliwiającymi nie tylko granie, ale przede wszystkim odpalenie tytułu. Sytuacja z pewnością negatywnie odbije się na opinii Rockstara, ale według dostępnych informacji problem w znacznym stopniu wyeliminował premierowy patch. Wracając jeszcze do GTA V to teraz pozostaje jedynie czekać na debiut szóstego epizodu, chociaż zważywszy na imponujące statystyki piątki Rockstarowi może się nie spieszyć z ukończeniem prac nad następną produkcją.

Pokaż / Dodaj komentarze do: Ogromny sukces Grand Theft Auto V. Gra sprzedała się w 115 mln kopii

 0